Wygrana w pierwszym sparingu dla Comarch Cracovia

Katarzyna Pułkownik  |   Hokej  |   3 sierpnia 2016 20:31

Hokeiści z Unii Oświęcim rozegrali na miejscowym lodowisku pierwszy sparing z Comarch Cracovią Kraków. Oświęcimianie ulegli gościom 1:2.

To było szybkie, obfitujące w wiele okazji bramkowych spotkanie. Pierwszy gol padł dość wcześnie. Już w drugiej minucie spotkania bramkę dla mistrzów Polski strzelił Maciej Urbanowicz, umieszczając gumę w bramce Michała Fikrta. Niewykorzystana gra w przewadze pięć na trzy i słupek Macieja Szewczyka nie przyniosły w pierwszej części bramki dla oświęcimian.

Drugą tercję gospodarze rozpoczęli z większym animuszem, ale Rafał Radziszewski, bramkarz „Pasów” nie dał się pokonać.  Mocnym i zaskakującym strzałem popisał się Radim Haas, jednak nie na tyle skutecznym, by minąć rewelacyjnie spisującego się wczoraj bramkarza Cracovii. Podanie od Petra Šinágla idealnie wykorzystał Krystian Dziubiński i pod koniec drugiej tercji Cracovia prowadziła już 0:2.

W trzeciej tercji znów oglądaliśmy nieskuteczną grę zawodników Unii w przewadze pięć na trzy.

– Gra w takiej przewadze jest w wykonaniu naszej drużyny fatalna. Jeśli nie strzela się wówczas bramek, nie można wygrać meczu – stwierdza Josef Doboš, trener oświęcimskiej drużyny.

Do próby wyrównania wyniku doszło w 46. minucie. Niepokonanego dotychczas Radziszewskiego, grając w przewadze, pokonał Martin Kasperlik. Zdobył bramkę z podania Zdenka Deutscha i Petra Tabacka. Chwilę później rewelacyjnej szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Artur Budzowski, nie trafiając do pustej bramki. I tak spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla mistrza Polski Comarch Cracovii.

– Jestem zadowolony z przebiegu meczu. Cracovia to bardzo mocna drużyna, która obecnie przygotowuje się do udziału w Hokejowej Lidzie Mistrzów. To był ciężki, ale piękny mecz – ocenia Doboš.

W składzie Unii zagrali testowani zawodnicy: Łukasz Bułanowski, Zdenék Deutsch, Marek Haloda, Martin Kasperlik.

– Jest za wcześnie by kogoś oceniać. Mamy jeszcze zaplanowane treningi. Może za dwa tygodnie będziemy mogli na ich temat powiedzieć coś więcej – tłumaczy trener.

Jak można się było spodziewać oświęcimscy kibice nie zawiedli. Na hali lodowej, pomimo wakacji i sezonu urlopowego pojawiło się wielu fanów hokeja. Nie zabrakło też Przemka Witka, byłego bramkarza biało-niebieskich, który zakończył karierę hokejową i rozpoczął pracę zawodową. O powrocie do hokeja na razie nie myśli.

W pierwszym sparingu z Cracovią oświęcimianie przegrali 1:2. Fot. Katarzyna Pułkownik

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

0:1 – Urbanowicz – Słaboń, Kapica (1:03),
0:2 – Dziubiński – Šinágl, Svitana (39:12),
1:2 – Kasperlik – Deutsch, Tabaček (45:52, 5/4)

Po spotkaniu hokeiści rozegrali serię rzutów karnych. Tu gospodarze wygrali 2:1.

Unia: Kasperlik (+), Haloda (-), Koczy (+)
Cracovia: Dziubiński (-), Kapica (+), Šinágl (-)