Grało 18 drużyn. Wygrał Tymonek – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Dzieje się,Fakty,Kultura i rozrywka  |   6 lipca 2016 06:00

72 zawodników uczestniczyło w Pierwszym Charytatywnym Turnieju o Złoty Kręgiel w Oświęcimiu. Dzięki nim zebrano 2390 złotych na leczenie dziewięciomiesięcznego Tymonka Pelczarskiego.

Niemowlak zapadł na siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór oka. Szansa na zdrowie i życie jest leczenie przez zespół doktora Davida Abramsona w Nowym Jorku. Jego skuteczność wynosi nawet 98 procent. Koszty wynoszą jednak 1,4 milion złotych.

Na dzień dzisiejszy zebrano 93 procent tej kwoty, czyli 1.308.930 zł. Przyczyniły się do tego także drużyny, które wzięły udział w turnieju, zorganizowanym przez kręgielnię Kula Hula i Fakty Oświęcim. Uczestnicy zebrali dla Tymonka, który od kilku tygodni jest już w Stanach Zjednoczonych, 2390 złotych.

Stowarzyszenie Bratnich Sercbratnieserca.org.pl

Turniej zawodnicy rozegrali w systemie pucharowym. Ostatecznie do finałowych rozgrywek zakwalifikowali się: Bratnie Serca, DJ’s, Elvit i Portobello.

W finale 478 punktów i Złoty Kręgiel zdobyła ekipa Portobello. Srebrny Kręgiel z 472 punktami wywalczyły Bratnie Serca. Trzecie miejsce i Brązowy Kręgiel z 415 punktami zdobył Elvit. Jednak prawdziwym zwycięzcą jest Tymonek, na którego konto w fundacji Rycerze i Księżniczki wpłynęła kolejna kwota.

Finalistom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju i wsparcie Tymonka. Więcej informacji o chłopcu, schorzeniu z którym się zmaga, i przedsięwzięciach, mających na celu bezinteresowna pomoc można znaleźć TUTAJ i TUTAJ. Tam też znajdują się informacje, jak przekazać darowizny.