Udany rewanż młodzików Kadeta za wysoką porażkę z listopada

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   14 lutego 2016 21:14

Młodzicy Kadeta wygrali z MKS MOS Katowice 62:55. W ten sposób młodzi koszykarze oświęcimskiego klubu zrewanżowali się przeciwnikom za wysoką porażkę z listopada.

Od początku spotkania zawodnicy Kadeta radzili sobie dobrze na parkiecie. Zdecydowana gra w obronie i dobra skuteczność pod koszem przeciwników dały reprezentantom oświęcimskiego klubu zwycięstwo w pierwszej kwarcie. W drugiej części spotkania gra była wyrównana. Punkty zdobywali jedni i drudzy. Kadet zdobył ich o trzy więcej.

W trzeciej odsłonie sportowcy ze Śląska wykorzystali to, że koszykarze Kadeta łapali przewinienia. Marcin Mikos musiał opuścić boisko, a zespół z Oświęcimia przez dwie minuty musiał grać w czterech. Trzecią kwartę wygrał MKS MOS. Początek ostatniej części to słabsza postawa Kadeta, która kosztowała go utratę prowadzenia. W następnej fazie spotkania drużyna z Małopolski Zachodniej poprawiła swoją grę i wygrała mecz. Najwięcej punktów dla Kadeta zdobyli Arkadiusz Heród i Piotr Karaś.

Piątek 12 lutego Kadet Oświęcim – MKS MOS Katowice 62:55 (13:8, 20:17, 10:17, 19:13)