Dwa zwycięstwa młodych koszykarzy

Robert Tomasiewicz  |   Koszykówka  |   15 stycznia 2016 15:10

Udany weekend odnotowały drużyny UKS Kadet Oświęcim. Wyjazdowe zwycięstwa w swoich ligach odniosły drużyny U13 i U16.

Chłopcy w kategorii do lat trzynastu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dokonali tego w Żorach, pokonując drugą drużynę miejscowego Żaka 53:47. Oświęcimianie kontrolowali spotkanie od samego początku i chociaż w trzeciej kwarcie niespodziewanie stracili prowadzenie, to w ostatniej części meczu je odzyskali i dowieźli korzystny wynik do ostatniej syreny.

Na bardzo trudnym terenie Politechniki Korony Kraków świetnie zaprezentowali się zawodnicy drużyny U16. Pierwszą kwartę wygrali nieznacznie (23:21), a do przerwy prowadzili już ośmioma punktami. W drugiej połowie „Kadetom” długo udawało się utrzymać przewagę, jednak faworyzowani gospodarze ruszyli w czwartej kwarcie do odrabiania strat. Wtedy jednak przypomniał o sobie najlepszy strzelec oświęcimian – Piotr Frydel, trafiając decydujące rzuty w ostatnich minutach spotkania.

Ostatecznie UKS Kadet zwyciężył w Krakowie 64:61. Najlepiej punktującymi zawodnikami gości byli Piotr Frydel (21 pkt. i 11 zb.) i Mateusz Hnatyszyn (14 pkt. i 4 as.).