Wskaż niebezpieczne miejsce i wypróbuj matę poślizgową

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Konkursy  |   12 kwietnia 2017

Sfotografuj oraz opisz niebezpieczne miejsce na drodze w Oświęcimiu i podaj propozycję zmiany poprawiającej bezpieczeństwo. Najlepsza propozycja otrzyma nagrodę.

Konkurs pod patronatem Faktów Oświęcim organizuje Oświęcimskie Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji MotoGalicja. Organizacja chce poznać miejsca w infrastrukturze drogowej, które zdaniem użytkowników dróg, ścieżek rowerowych i chodników są niebezpieczne lub wymagają poprawy.

– Zależy nam na promowaniu tej idei bezpieczeństwa i wskazywaniu miejsc newralgicznych – mówi Paweł Kram, wiceprezes stowarzyszenia.

Jednocześnie MotoGalicja w ramach konkursu proponuje, by jego uczestnicy przedstawili, jak można bezpieczeństwo w opisywanych miejscach poprawić.

Nagrodą dla autora najciekawszego rozwiązania będzie szkolenie na specjalnej płycie poślizgowej w środę 19 kwietnia. Warunkiem jest posiadanie prawa jazdy i własnego samochodu.

Dodatkowo informacje o uznanych za niebezpieczne miejscach przekażemy administratorom dróg lub właścicielom terenów.

By wziąć udział w konkursie i losowaniu podwójnego zaproszenia należy do piątku 14 kwietnia do godziny 12 na adres konkurs@faktyoswiecim.pl przesłać e-mail, zwierający:
– opis niebezpiecznego miejsca, zdjęcie tego miejsca i propozycję zmiany poprawiającej jego bezpieczeństwo
– imię i nazwisko oraz numer telefonu uczestnika,
– sformułowanie w temacie wiadomości: MotoGalicja,
– oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, polegające na podaniu w Faktach Oświęcim w razie wygranej w konkursie ze stowarzyszeniem MotoGalicja mojego imienia i nazwiska (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883)”.
Prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem konkursów” (TUTAJ).

Czym jest mobilna płyta poślizgowa?
To specjalnie opracowana nawierzchnia, która w kontakcie z wodą staje się śliska, imitując trudne warunki zimowe. Uczestnicy mogą omijać awaryjnie przeszkodę, ćwiczyć hamowanie, slalom na śliskiej nawierzchni, awaryjnie zmieniać pas ruchu, wykonywać manewry obronne na nawierzchni o zmiennej przyczepności. Sztucznie wytworzone warunki dają możliwości ćwiczenia manewrów przy małych prędkościach, przez co kierujący ma więcej czasu na eliminowanie błędów technicznych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa