Mocny cios w oświęcimski nielegalny hazard – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 kwietnia 2017

Drzwi lokali wyglądały na zamknięte. Były doskonale zabezpieczone przed obcymi. Wewnątrz działały jednak nielegalne salony gier. Policjanci i celnicy zakończyli ich działalność.

Oświęcimscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Krakowie prowadzili śledztwo w sprawie nielegalnych jaskiń hazardu w Oświęcimiu. Dwa salony gry znajdowały się w Starym Mieście a jeden na Zasolu. Działały, choć po nowelizacji „Ustawy o grach hazardowych” od 1 kwietnia już nie powinny.

Co prawda z witryn zniknęły reklamy, a na drzwiach pojawiły się informacje, że punkty są zamknięte, jednak okazało się to nieprawdą. Natomiast do nielegalnie funkcjonujących salonów z maszynami do gier wejście mieli tylko wtajemniczeni klienci.

– Lokale były dobrze zabezpieczone. Gdy do środka weszła osoba niepowołana, wewnątrz gasło światło – informuje młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci i celnicy postanowili działać. Musieli pokonać kilka zabezpieczeń, by wejść do środka. We wszystkich trzech obiektach funkcjonowało 14 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

– Maszyny miały dodatkowe zabezpieczenia w postaci metalowych sztab, mocujących je do ścian. Funkcjonariusze byli jednak na to na przygotowani. Przy użyciu piły do cięcia metalu szybko pozbyli się zabezpieczeń i zarekwirowali maszyny – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Automaty, których wartość wynosi 80 tysięcy złotych, trafiły do Urzędu Celnego w Krakowie.

Policjanci ustalają obecnie, kto jest właścicielem maszyn. Zgodnie z nową ustawą grożą nawet trzy lata więzienia i kara finansowa w wysokości 1,4 mln zł, czyli po 100 tys. zł za każdą maszynę.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . .
. . .
.
Archiwa