Diler wpadł na gorącym uczynku

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 maja 2017

160 transakcji narkotykowych udowodnili policjanci 48-letniemu dilerowi z Oświęcimia. Mężczyzna może iść do więzienia na trzy lata.

Na trop mężczyzny wpadli funkcjonariusze wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy, zajmujący się przestępczością narkotykową. Ustalili, gdzie i kiedy mogą zastać dilera z towarem. I zastawili pułapkę.

48-latek wpadł na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż przed zatrzymaniem zdołał schować do skrzynki hydrantu jakieś zawiniątko. Nie uszło to jednak uwadze kryminalnych.

Policjanci zatrzymali dilera i przeszukali jego mieszkanie. Poza 15 woreczkami z amfetaminą, schowaną w klatce schodowej, znaleźli jeszcze jeden większy w miejscu zamieszkania. Wszystko miało tego dnia trafić do klientów.

Gdy podejrzany siedział za kratkami w oświęcimskiej komendzie, kryminalni ustalali fakty. Dowiedzieli się, że oświęcimianin uprawiał proceder od kilku miesięcy. Sprzedawał „amfę”, inkasując kilkadziesiąt złotych za porcję.

–  Do tej pory policjanci udowodnili mu popełnienie aż 160 czynów – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawa jest rozwojowa. 48-latkowi, który był już karany za przestępstwa kryminalne, za dilerkę grozi kara do trzech lat więzienia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa