Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu ma nowy zarząd

Paweł Obstarczyk  |   Fakty,Piłka nożna  |   7 maja 2021 08:53

Delegaci klubów piłkarskich z Podokręgu Piłkarskiego Oświęcim podsumowali pracę ustępującego zarządu, wybrali nowego prezesa i zarząd.

Portal Fakty Oświęcim przeprowadził relacje live z zebrania sprawozdawczo-wyborczego Podokręgu Oświęcim, gdzie znajduje się szczegółowy opis wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Na zebraniu stawiło się 41 delegatów

Zabrakło  przedstawicieli dwóch klubów. Z sali zgłosiło się dwóch kandydatów na prezesa PPN. Byli to Jerzy Dudek i Konrad Jędrusik. Obaj już wcześniej odbyli rozmowy i spotkania z przedstawicielami klubów. Rywalizacja wyborcza toczyła się za kulisami. Co ciekawe była to sytuacja dość nietypowa dla podokręgu oświęcimskiego, gdyż w kilku poprzednich kadencjach nie było takiej rywalizacji. Zazwyczaj kandydat był tylko jeden.

Od początku było widać, że wybory nie będą jednomyślne. Po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że wśród 41 głosów jeden był nieważny. Okazało się, że to był bardzo ważny głos. Obaj kandydaci otrzymali po 20 głosów. Oznaczało to  brak rozstrzygnięcia i konieczność ponownego głosowania. To sytuacja dość nietypowa.

Drugie głosowanie było rozstrzygające

Jerzy Dudek wygrał z przewagą jednego głosu. Tym razem wszyscy oddali głosy ważne. Prawdopodobnie był to głos osoby, która zagłosowała nieważnie w pierwszych wyborach.

Później nowy prezes podał swoje propozycje na nowy zarząd. Delegaci je zaakceptowali (27 za, 0 przeciw, 10 wstrzymało się od głosu). Nowe władze podokręgu wraz z Jerzym Dudkiem  tworzą: Ireneusz Gabryś, Marcin Barciak, Mirosława Korzec, Edmund Mieszczak, Krzysztof Krzemień, Maciej Biesik, Zbigniew Gil, Stanisław Pałamarczuk, Edward Buchała. Delegaci wybrali też przedstawicieli podokręgu oświęcimskiego na zebranie sprawozdawczo-wyborcze MZPN.

W czerwcu do Krakowa pojadą (24 za, 1 sprzeciw, 10 wstrzymało się)  Jerzy Dudek, Ireneusz Gabryś, Zbigniew Gil, Krzysztof Krzemień, Edmund Mieszczak, Stanisław Pałamarczuk.

Na liście rezerwowej znaleźli się Marcin Barciak i Michał Smętek.

 

Zobacz również:

Relacja LIVE z zebrania sprawozdawczo-wyborczego PPN Oświęcim

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .