Relacja LIVE z zebrania sprawozdawczo-wyborczego PPN Oświęcim

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 maja 2021 17:01

Prezentujemy relację LIVE z zebrania sprawozdawczo-wyborczego Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu.  Delegaci wybiorą na nim prezesa i nowy zarząd.

Pierwszy termin zebrania to godzina 17.30.

Godz. 16.53 Zebranie zapowiada się ciekawie. Jeśli nie będzie jakieś niespodziewanych kandydatur, to na funkcję prezesa kandydować będą dwie osoby. Chodzi o Jerzego Dudka i Konrada Jędrusika.

Godz. 16.58 Porządek zebrania:
1. Otwarcie obrad.
2. Sprawozdanie z działalności Podokręgu
3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej
4. Dyskusja
5. Wybory prezesa, zarządu i delegatów  na zjazd MZPN.

17.42. Jan Medyński przywitał wszystkich delegatów.

17.44 Delegaci uczcili minutą ciszy wszystkich działaczy, trenerów, piłkarzy, którzy zmarli w ostatnich pięciu latach.

17.45 przewodniczącym zebrania został Bogusław Bartula, a sekretarzami Mirosława Korzec i Krzysztof Krzemień.

17.47 Ogłoszono prawomocność zebrania. Na 43 delegatów do Przeciszowa przyjechało 41.

17.48 Stanisław Pałamarczuk odczytuje protokół ze spotkania Komisji Rewizyjnej. Komisja zaakceptowała sprawozdanie zarządu.

17.52 Delegaci jednomyślnie przyznali absolutorium dla ustępującego zarządu.

17.54 Delegaci wybrali komisje skrutacyjno-mandatową. W jej skład weszli Zbigniew Walus, Artur Kapitan, Bartłomiej Krawczyk i Krzysztof Pękala.

18.17 Po przerwie delegaci wrócili do obrad.

18.18. Rozpoczęła się procedura wyborów prezesa PPN.

18.19 Jerzy Dudek zgłosił swoją kandydaturę. Konrad Karaśkiewicz zgłosił Konrada Jędrusika, który się zgodził.

18.22 Delegaci zdecydowali, że wybory na prezesa (40 za 1 wstrzymujący głos) będą tajne.

18.23 Czas na wypowiedzi kandydatów.

Jerzy Dudek: Najpierw przedstawił swoją sylwetkę. Przypomniał o swojej czynnej grze i działalności w Solavii Grojec i podokręgu oświęcimskim.

Później przedstawił swój program. Mówi o tym, że chce stworzyć ligę juniorów młodszych. Mówi, że chciałby, by drużyny młodzików z gminy Kęty dołączyły do rozgrywek w powiecie oświęcimskim. Proponuje też utworzyć ligę orliczek. Kolejnym pomysł to organizacja cyklicznych turniejów dla drużyn kobiecych. Dudek chce też stworzyć zimowe ligi halowe dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych czyli od juniorów do orlików. Puchar Polski miałby się rozpoczynać w czerwcu. Po ewentualnym wyborze Jerzy Dudek chciałby wprowadzić klasyfikacje fair play i strzelców. Dudek chciałby poprawić relacje zarządu PPN z zarządem kolegium trenerów oraz zorganizować spotkanie z zarządami podokręgów z Małopolski Zachodniej w celu zmian w rozgrywkach. Wspomniał też o współpracy z firmą Magic Sport i o planach zmiany siedziby PPN. Planuje też szkolenia dla przedstawicieli klubu z obsługi Ekstranetu. Jerzy Dudek chciałby stworzyć Radę Seniorów i zakupić sztandar Podokręgu.

18.38

Konrad Jędrusik: Podkreślił, że niektóre punkty programów obu kandydatów są ze sobą zbieżne. W krótkim wstępie odnosi się do zmarłego Tadeusza Szczerbowskiego. Jędrusik przedstawia swoją historię jako piłkarza, działacza i trenera.

Program: Mówi, że ma dobry pomysł na wybór delegatów na wyboru w MZPN. Mówi, że będzie stawiał na dobre kontakty z klubami. Zaznacza, że spotka z działaczami klubów, by dowiedzieć się co w nich dobrze wychodzi, a gdzie potrzebna jest pomoc. Wspomina o cyklicznych szkoleniu z Ekstranetu. Jędrusik chciałby mocniej zaangażować się w social media, by komunikacja z klubami i kibicami była lepsza. Kandydat chciałby zmienić siedzibę Podokręgu. Jędrusik odniósł się do systemu rozgrywek. Chciałby, by A Klasa była silna i miała 14 drużyn. Zarząd być może zmieni system awansów i spadków, by zmniejszyć liczbę meczów tylko o punkty. Jędrusik jako prezes chce bardzo mocno postawić na szkolenie dzieci i młodzieży. Mówił o spotkaniu trenerów z Podokręgu, na którym mogliby się dzielić doświadczeniem, wiedzą i opiniami. Chce stworzyć Radę Trenerów. Będzie miała na przykład wpływ na system rozgrywkowy dla poszczególnych grup wiekowych. Bierze pod uwagę konsultacje i stworzenie kadry najlepszych zawodników z danej kategorii. Konrad Jędrusik chce stworzyć Radę Seniorów. Nie chciałby zapominać o oldboyach, którzy graliby cykliczne turnieje. Odniósł się też do Kolegium Sędziów. W tym celu chciałby współpracować z klubami. Przede wszystkim będzie dążył do zwiększenia liczby sędziów. Planuje przywrócenie programów mentorskich dla sędziów. Chciałby  dobrze zagospodarować środki finansowe budżetu Podokręgu.

18.56 Skończyły się wystąpienia kandydatów.

19.06 Delegaci przystąpili do głosowania.

19.17 Ostatni delegat oddał głos. Do pracy zabiera się komisja skrutacyjno-mandatowa.

19.30 Krzysztof Pękala ogłosił wyniki. 41 osób zagłosowało, 1 głos był nieważny. Wynik 20 głosów Jerzy Dudek. 20 głosów Konrad Jędrusik. Mamy remis. Głosowanie odbędzie się jeszcze raz.

19.41 Delegaci głosują drugi raz. Głosowanie trwa.

19.51 Głosowanie zakończone. Delegaci czekają na wynik.

20.00 Wyniki drugiego głosowania. Głosy 41 i 41 ważnych. Jerzy Dudek 21, Konrad Jędrusik 20. Jerzy Dudek prezesem PPN.

20.02 Teraz delegaci wybierają zarząd. W jego skład wejdzie prezes i dziewięciu członków.

20.06 Proponowany przez prezesa skład zarządu: Ireneusz Gabryś, Marcin Barciak, Mirosława Korzec, Edmund Mieszczak, Krzysztof Krzemień, Maciej Biesik, Zbigniew Gil, Stanisław Pałamarczuk, Edward Buchała.

20.09 Wynik głosowania jawnego: Za 27, przeciw 0, wstrzymało się 10 osób.

20.11 Prezes podał kandydatów na delegatów na zebranie sprawozdawczo-wyborcze MZPN: Jerzy Dudek, Ireneusz Gabryś, Zbigniew Gil, Krzysztof Krzemień, Edmund Mieszczak, Stanisław Pałamarczuk.

Wyniki głosowania: za 24, przeciw 1, wstrzymało się 10 osób.

20.14 Jerzy Dudek dziękuję za wybór i zaufania. Zebranie się zakończyło.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .