Złota Polska jesień w Energylandii. Zaproszenia

Materiał zlecony  |   Konkursy  |   6 października 2019 06:50

W Energylandii powstał najwyższy na świecie drewniany coaster – Zadra. Dla czytelników eFO mamy podwójny bilet na całodniowe, jesienne szaleństwo w parku.

Złota Polska Jesień w otoczeniu rollercoasterów

Od poniedziałku 23 września Park Rozrywki Energylandia odsłoni swoją jesienną stylizację w ramach trwającego trzy tygodnie czasu Polskiej Złotej Jesieni.

Jak sama nazwa wskazuje dekoracje nawiązywać będą do zbliżającej się wielkimi krokami trzeciej pory roku. O urokach polskiej jesieni nie trzeba nikogo przekonywać. Mieniące się w szybko zachodzącym słońcu liście drzew i krzewów nadają tej porze roku wyjątkowy klimat.

Najwyższy na świecie drewniany coaster

Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość 121 km/godz. Kolejka wynosi gości nas na 61 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby, ale to nie koniec atrakcji. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż trzy. Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom.

„Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice.  Projekt powstał dzięki synergii dwóch potężnych firm: amerykańskiej Rocky Mountain Constructions oraz holenderskiej Vekomy” – mówi Krystian Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii.

Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków

Wooden coastery to konstrukcje drewnianych kolejek będących symbolem wielu parków rozrywki na całym świecie. Roller coaster przypomina oldschoolową konstrukcję, lecz jest bardziej zaawansowana technologicznie niż coastery stalowe.

„Zadra jest modelem hybrydowym, co oznacza, że budowano ją z dwóch materiałów drewna i metalu. Posiada drewniany stelaż oraz metalowy tor, a także stalowe płyty, spojenia, stopy czy wsporniki” – dodaje rzecznik.

Konkurs

By wziąć udział w konkursie i losowaniu podwójnego zaproszenia do Energylandii należy na adres konkurs@faktyoswiecim.pl przesłać e-mail, zwierający:
– nick podany przy logowaniu oraz imię i nazwisko (w przypadku wygranej podamy do publicznej wiadomości tylko nick),
– sformułowanie w temacie wiadomości Energylandia,
zdjęcie ilustrujące wakacyjne spędzanie czasu,
– oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przy rejestracji w serwisie Fakty Oświęcim (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.). Zgadzam się, by Administratorem moich danych osobowych zawartych w serwisie była Agencja Medialna Fakty Jolanta Wodniak  z siedzibą w Oświęcimiu (32-600), ul. Obrońców Westerplatte 2/2 NIP 5491930081. Oświadczam, że ja i osoby na przesłanej fotografii wyrażamy zgodę na opublikowanie zdjęcia z serwisie Fakty Oświęcim″.

Rejestracji można dokonać w panelu faktyoswiecim.pl/logowanie

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursów. Na zgłoszenia czekamy do czwartku 26 września. Wyniki podamy do soboty 5 października.

 

Zobacz również:

Złota Polska Jesień w otoczeniu rollercoasterów – FOTO

 

 

Dziękujemy za Wasze wszystkie zgłoszenia – jak widać było na Waszych zdjęciach – w wakacje bawiliście się świetnie. Zwycięzcą w konkursie jest osoba, zarejestrowana w Faktach Oświęcim pod nickiem “Jadę do Energylandii”. Aby odebrać nagrodę prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 609 106 703.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa