• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Ze zmiennym szczęściem w Solnym Mieście 

Reklama

Kadetki oświęcimskiego Setbola gościły w Wieliczce. Tam walczyły o punkty w trzecim turnieju ligowym. Oba spotkania z ich udziałem kończyły się wynikami 2:1, ale z różnymi rozstrzygnięciami.



Zespół juniorek młodszych, czy jak kto woli kadetek UKS Setbol Oświęcim udał się do "Solnego Miasta" na trzeci już turniej ligowy. Rywalkami podopiecznych Przemysława Karasia były zespoły gospodarzy - MKS MOS Wieliczka oraz Pogoni Proszowice.

Oświęcimianki pokonały Pogoń Proszowice 2:1 (25:19, 25:10, 21:25), by przegrać z zespołem z Wieliczki w takich samych rozmiarach. MOS wygrał z Setbolówkami 2:1 (25:23, 25:23, 20:25). Miejscowy team nie miał z kolei problemów z zespołem z Proszowic, pokonując pewnie rywalki 3:0 (25:11, 25:18, 25:23). 

W rozgrywkach ligowych kadetek rozgrywane są trzy sety do 25, bez względu na rozstrzygnięcia w dwóch pierwszych partiach. Gra toczy się dalej, nawet przy wyniku 2:0 w setach dla jednej z drużyn.

W tym roku kadetki rozegrają jeszcze jeden turniej ligowy, który zaplanowano na 17 grudnia. Dwa kolejne terminy to 14 stycznia i 4 lutego 2024 roku.

Drużyna kadetek UKS Setbol Oświęcim wystąpiła w składzie: Klaudia Kobiałka (kapitan drużyny), Nikola Wasztyl, Patrycja Wilczak, Patrycja Gryzełko, Dagmara Krawiec, Jagoda Jarczyńska, Emilia Bocheńska, Milena Toporczyk, Oliwia Stokłosa, Lena Mrowiec, Anna Peterka, Natalia Cygan, Julia Dudek. Trener: Przemysław Karaś.
Klasyfikacja końcowa turnieju w Wieliczce:

1. MKS MOS Wieliczka

2. UKS Setbol Oświęcim

3. Pogoń Proszowice