Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Zatańczyli poloneza, a potem zjedli staropolskie śniadanie - FILM, FOTO
- Jola Wodniak
- Edukacja, Kulinaria
- 31 maja 2023
- 16:18
Reklama
W Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu uczniowie wraz zaproszonymi gośćmi zjedli staropolskie śniadanie.
[video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/sniadanie_staropolskie.mp4"][/video] Zanim jednak doszło do degustacji uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli poloneza. Tanecznym krokiem przyszli do suto zastawionych stołów, by oddać się kulinarnej uczcie.„To cykliczna impreza w naszej placówce, którą przerwała jedynie pandemia. Zaproszonych gości i naszych uczniów chcemy co rok gościć smacznymi potrawami, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych - powiedziała Edyta Bogusz, dyrektorka Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.Na stołach znalazła się jajecznica, schab, kaczka, sery, swojski smalec, kiszone ogórki, czy masło z czarnuszką. Podczas staropolskiego śniadania nie mogło zabraknąć sernika i innych pysznych dań, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych wraz nauczycielkami - Elżbietą Płotkowiak, Katarzyną Łąka-Judą i Klementyną Habczyk.