• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Zatańczyli poloneza, a potem zjedli staropolskie śniadanie - FILM, FOTO

Reklama

W Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu uczniowie wraz zaproszonymi gośćmi zjedli staropolskie śniadanie.

  [video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/sniadanie_staropolskie.mp4"][/video]   Zanim jednak doszło do degustacji uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli poloneza. Tanecznym krokiem przyszli do suto zastawionych stołów, by oddać się kulinarnej uczcie. 
„To cykliczna impreza w naszej placówce, którą przerwała jedynie pandemia. Zaproszonych gości i naszych uczniów chcemy co rok gościć smacznymi potrawami, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych - powiedziała Edyta Bogusz, dyrektorka Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.
Na stołach znalazła się jajecznica, schab, kaczka, sery, swojski smalec, kiszone ogórki, czy masło z czarnuszką. Podczas staropolskiego śniadania nie mogło zabraknąć sernika i innych pysznych dań, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych wraz nauczycielkami - Elżbietą Płotkowiak, Katarzyną Łąka-Judą i Klementyną Habczyk.    width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=