Zaborzanie zareagowali, drogowy przestępca wpadł

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   7 sierpnia 2020 12:40

Mieszkańcy Zaborza sprawili, że policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Drogowy przestępca, który spowodował zniszczenia, miał 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło na pętli autobusowej w Zaborzu. Czterej mężczyźni dostrzegli forda, który cofając uderzył w kontenery z odzieżą, a następnie odjechał. Zlokalizowali sprawcę kolizji, a następnie zgłosili ten fakt operatorowi numeru alarmowego 112.

Dzięki tym informacjom policjanci z drogówki szybko ustalili miejsce postoju samochodu, na którym widoczne były uszkodzenia. Kierowca, 41-letni obywatel Ukrainy, tłumaczył, że pomylił pierwszy bieg ze wstecznym i dlatego uderzył w kontenery. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do dwóch lat wiezienia i poważne konsekwencje finansowe.

„Na podziękowania za wzorową reakcję na zdarzenie, a także pomoc w ustaleniu sprawcy zasługują  czterej mieszkańcy Zaborza. Mężczyźni, widząc karygodne zachowanie kierującego, przekazali informacje policji i dzięki temu wpłynęli za zatrzymanie drogowego przestępcy” – komentuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

To nie był jedyny pijany kierowca zatrzymany na drogach powiatu w ostatnich dniach. 40-latek z gminy Przeciszów wpadł w ręce policjantów, gdyż chwilę wcześniej uczestniczył w awanturze.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze podczas obchodu terenu służbowego interweniowali wobec trzech pijanych mężczyzn, którzy awanturowali się na jednej z posesji w przeciszowskiej gminie.

„Mundurowi pouczyli mężczyzn zobowiązując ich do odpowiedniego zachowania, a następnie wrócili do realizacji kolejnych zadań służbowych” – relacjonuje rzecznik prasowa.

Po kilkudziesięciu minutach na ulicy Podlesie w Przeciszowie dzielnicowi dostrzegli dostawczego forda, a za kierownicą jednego z wcześniejszych awanturników. Zatrzymali samochód i przystąpili do kontroli. Prowadzący pojazd 40-latek miał w wydychanym powietrzu 2,10 promila alkoholu.

Z kolei brzeszczańscy policjanci w czasie nocnego patrolu zatrzymali kierowcę bez prawa jazdy. 42-latek z Jawiszowic, kontrolowany na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach, jechał fiatem, choć uprawnienia do kierowania stracił 11 lat temu. Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa