• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Wystawa fotografii Joanny Chrząszcz-Wronki

Reklama

Wernisaż wystawy fotografii Joanny Chrząszcz-Wronki "W podróży", jednorazowy pokaz prac odbędzie się w piątek 20 kwietnia o godzinie 18.34 w przestrzeni dawnego dworca PKP "Chełmek Fabryka".

Joanna Chrząszcz-Wronka o sobie:
Ukończyłam liceum plastyczne, filologię rosyjską, kulturoznawstwo oraz studia podyplomowe „Totalitaryzm-Nazizm-Holokaust”. Pracuję w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jako konserwatorka. Spełniam się także jako edukatorka. Lubię podróżować - poznawać nowe miejsca i ludzi. Lubię też wyzwania. Szczególny obszar moich zainteresowań stanowi fotografika, będąca rejestracją otaczającego mnie świata. Dzielę się nią z innymi przy okazji indywidualnych i zbiorowych wystaw. Wystawa „W podróży” jest szczególnym wydarzeniem. Zarówno miejsce ani też czas nie są przypadkowe. Ale o tym dopiero na wernisażu. Tematem prezentowanych fotografii są rzeźby, będące dla mnie szczególnie interesujące, ze względu na bogactwo: treści dosłownych, płaszczyzn, gier świateł, kolorów. Mój kontakt z tą formą artystycznej wypowiedzi, którą jest szeroko rozumiane rzeźbiarstwo, uważam także za inspirujące dla moich własnych przemyśleń, rozważań i rozwiązań artystycznych. Rzeźby uważam  za ważny element przestrzeni publicznej. Szlakiem tych najznamienitszych osiągnięć światowego dziedzictwa często podążam. Ale rzeźby to dla mnie także: instalacje, nagrobki, ceramika użytkowa czy też najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku. Prezentowanym fotografiom towarzyszą opisy, stanowiące dopełnienie dla prezentowanych treści. Wyjaśniam w nich fakty dotyczące samych obiektów, czy ich historycznego pochodzenia. Ale to także luźne notatki z podróży, cytaty z literatury i przewodników, własne spostrzeżenia, refleksje. Nie ma dla mnie znaczenia gdzie odnajduję inspirację. W podróży liczę się ja, ja z chęcią zmierzenia się z czasem i przestrzenią mi  podarowaną.
A tak naprawdę to: „wędrówką jedną życie jest człowieka”…
  Wernisaż wystawy fotografii Joanny Chrzaszcz-Wronki "W podróży", jednorazowy pokaz prac odbędzie się w przestrzeni dawnego dworca PKP "Chełmek Fabryka" rozpocznie się w piątek 20 kwietnia o godzinie 18.34.