Wszedł na zamarznięty staw i wpadł pod lód

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 lutego 2021 14:52

45-letni mężczyzna podczas spaceru z córką i psem wszedł na taflę zamarzniętego stawu. Wpadł pod lód. Strażacy uratowali mu życie.

Dzisiaj w godzinach dopołudniowych 45-latek spacerował z 19-letnia córką i psem przy stawie w Grodzisku. W pewnym momencie wszedł na zamarzniętą taflę. Po przejściu kilkudziesięciu metrów lód pękł i mężczyzna znalazł się pod wodą.

Córka natychmiast wykręciła numer alarmowy 112. Do akcji wyruszyli strażacy z Zatora, Graboszyc, Oświęcimia i Wadowic oraz ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego i policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze.

 

Posted by Małopolskie Drogi on Friday, February 19, 2021

 

Strażacy, używając specjalistyczne sanie lodowe, wydobyli 45-latka z wody i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy przewieźli mężczyznę, będącego w stanie silnego wychłodzenia organizmu, na leczenie do szpitala.

„Przestrzegamy, wraz z innymi służbami ratunkowymi, przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Zlekceważenie tej przestrogi może zakończyć się tragicznie. W tym przypadku błąd popełnił dorosły, jednakże apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegli swoje dzieci, a także, aby zwrócili uwagę na miejsca, gdzie spędzają czas, kiedy przebywają na świeżym powietrzu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trwającej półtorej godziny akcji ratowniczej uczestniczyło siedem zastępów strażackich, liczących łącznie 25 osób.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .