Wójt czeka na inwentaryzację drogi odbarczającej

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 października 2019 18:28

Sternik gminy Oświęcim ma związane ręce w sprawie drogi odbarczającej w Brzezince. By wdrożyć plan ratunkowy, musi poznać inwentaryzację prac.

Droga odbarczająca ma odsunąć ruch drogowy od Bramy Śmierci w Miejscu Pamięci Auschwitz II-Birkenau. Jej budowa, po wielu latach starań, ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Ma się zakończyć w ciągu niespełna dwóch miesięcy, ale prace stanęły.

Przypomnijmy, że właściciel Przedsiębiorstwa Budowlano-Inżynieryjnego Prote w Spytkowicach Michał Kowalski, który wykonywał trzy inwestycje w powiecie oświęcimskim, zaginął tydzień temu. Jego pracownicy zeszli z placów budów.

Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim, ma trudny orzech do zgryzienia. Musi zakończyć i rozliczyć warte sześć milionów złotych zadanie drogowe, gdyż w 80 procentach dofinansowuje je budżet centralny w ramach Strategicznego Oświęcimskiego Programu Rządowego.

We wtorek inspektor nadzoru i kierownik budowy przeprowadzili inwentaryzację, by inwestor mógł się przekonać, co już jest wykonane, a co jeszcze zostało do zrobienia.

„Nie dostałem jeszcze wyników tej inwentaryzacji. Gmina musi ją otrzymać, by zlecić dokończenie budowy, w zależności od oceny prawnej, z wolnej ręki lub po przetargu” – mówi w piątek Faktom Oświęcim Mirosław Smolarek.

Wójt zapewnił, że zwrócił się pisemnie o przedstawienie wyników inwentaryzacji.

„Czas w tym przypadku naprawdę ma wielkie znaczenie” – zapewnia Smolarek.

Zobacz również:

Niedokończone inwestycje i zaginiony wykonawca

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa