Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Woda pod wiaduktem kolejowym. Są utrudnienia w ruchu
- Jola Wodniak
- Gmina Oświęcim, Oświęcim
- 11 lutego 2026
- 08:40
Pod wiaduktem kolejowym na ulicy Konopnickiej w Oświęcimiu zbiera się woda utrudniająca przejazd samochodom. Na miejscu interweniują strażacy.
Reklama
Informację i zdjęcie otrzymaliśmy od naszej czytelniczki.
„Zgłoszenie wpłynęło około godziny 7.30 i dotyczyło przejazdu pod linią kolejową na ulicy Nideckiego” - powiedział nam młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Oświęcimiu.
Okazało się jednak, że woda zalała drogę w sąsiedztwie, pod wiaduktem na linii kolejowej nr 94. Strażacy podjęli decyzję o wypompowaniu wody. Jednocześnie wprowadzili na trasie prowadzącej z Oświęcimia do Broszkowic i Bobrka ruch wahadłowy.