Włamania do domów. Policjanci szukają włamywaczy

Redakcja eFO  |   Fakty  |   12 stycznia 2021 14:11

Do czterech włamań i dwóch usiłowań włamania doszło w gminie Oświęcim. Policjanci szukają włamywaczy, których łupem padły pieniądze i biżuteria.

Do zdarzeń doszło w Dworach, Porębie Wielkiej, Włosienicy i Zaborzu. Przestępcy włamywali się do domów, gdy już zapadł zmierzch. Wybierali te budynki, w których było ciemno. Następnie w sposób siłowy pokonywali zabezpieczenia i plądrowali pomieszczenia.

Złodziei nie interesował sprzęt elektroniczny, a jedynie pieniądze i biżuteria. Wartość skradzionej gotówki i precjozów właściciele wycenili łącznie na ponad 11 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadza intensywne działania operacyjne, zmierzające do ujęcia sprawców przestępstw.

Jednocześnie apelują do właścicieli domów, w których zainstalowany jest alarm, by włączać go nawet wychodząc na chwilę. Do włamań w gminie Oświęcim doszło właśnie podczas krótkotrwałej nieobecności domowników.

„Jeśli nie dysponujemy alarmem, a wychodzimy z domu, gdy jest już ciemno, warto zostawić włączone światło w którymś pomieszczeniu. Ciemność w domu jest sygnałem dla włamywacza” – mówi Faktom Oświęcim podinspektor Artur Patyk, zastępca naczelnika wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy policji.

Mieszkańcy powinni też zwracać uwagę na obce samochody, które pojawiają się w okolicy i stoją dłuższy czas z osobami w środku. To mogą być złodzieje, dokonujący właśnie rekonesansu.

„Gdy w sąsiedztwie widzimy coś nietypowego, albo dochodzą nas niepokojące dźwięki, lepiej zadzwonić na numer alarmowy 112 i zgłosić swoje wątpliwości. To może być właśnie włamanie. W takich przypadkach sąsiedzka pomoc bywa nieoceniona” – tłumaczy podinspektor Patyk.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .