Reklama
Wielkanocny poranek i dewastacja kościoła
- Jola Wodniak
- Oświęcim, Na sygnale
- 6 kwietnia 2026
- 12:21
23-letni mieszkaniec Oświęcimia uszkodził drzwi i okna w budynkach należących do parafii św. Józefa. Policjanci zatrzymali go krótko po zdarzeniu. Mężczyzna był pijany, a za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.
Reklama
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek. Proboszcz zgłosił agresywnego mężczyznę, który wtargnął na teren parafii i zaczął niszczyć mienie. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe oraz kilka okien w kościele i plebanii.
Policjanci zatrzymali 23-latka na miejscu zdarzenia. Badanie wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze przewieźli go do komendy, gdzie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.
Śledczy ustalają szczegóły zdarzenia i szacują straty.
„Mężczyzna wtargnął na teren parafii i z pobudek chuligańskich uszkodził drzwi oraz okna w budynkach kościoła i plebanii” - poinformowała aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę do roku więzienia.