Wędrówka dla Dwóch Serc. Michał, jesteś wielki – FILMY, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   19 sierpnia 2019 20:39

Na rynku w Ustroniu nie było chyba nikogo, kto nie uroniłby łzy, wiedząc, że Michał Łygan zakończył Wędrówkę dla Dwóch Serc, przeszedłszy ponad 500 km.

To nie było zwykłe pół tysiąca kilometrów, zresztą, jak się okazało – z plusem – o czym napiszemy za chwilę. Samotna piesza górska wyprawa Głównym Szlakiem Beskidzkim, który dla pułkownika Jednostki Wojskowej Nil w Krakowie i wolontariusza Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu rozpoczęła się w Wołosatem w Bieszczadach, a skończyła właśnie w Ustroniu w Beskidzie Śląskim.

Okrzyk zwycięstwa

W niedzielę przed godziną 17.30, dziesiątego dnia wyprawy, zaplanowanej właśnie na dziesięć dni, Nasz Wędrowiec dotknął słupek z czerwoną kropeczką w czerwonym okręgu, który to znak oznacza początek lub koniec szlaku. Ukląkł w tym miejscu i dziękował Bogu, że pozwolił mu zrealizować cel. Gdy podniósł się z ziemi, przywitał się z delegacją MOWP. Następnie wydał okrzyk zwycięstwa, który z pewnością przestraszyłby stado niedźwiedzi, gdyby tylko krążyły w okolicy.

Monika Bartosz i Benia Sędrak-Legut z Małej Orkiestry wraz Jolą Wodniak z Faktów Oświęcim, która od samego początku medialnie wspierała i obsługiwała Wędrówkę dla Dwóch Serc, poprowadziły Michała na ustroński Rynek. Tam, na wędrowca, który pokonał trasę, zmagając się z własnymi słabościami i nie do końca sprzyjającą pogodą, czekał niezwykły komitet powitalny.

Tworzyli go wolontariusze MOWP, znajomi i sympatycy Michała, turyści i przypadkowi przechodnie, a także ci, dla których Michał wędrował – Jagódka i Gabrielek w towarzystwie siostry Kamilki oraz rodziców – Ani i Pawła Bartosiewiczów. Ci ostatni, ale, jak podkreśla Pułkownik – najważniejsi – przywieźli ze sobą bębenki, które maluchy otrzymały od generała Romana Polko, wspierającego Wędrówkę dla Dwóch Serc.

 

Wędrówkę dla Dwóch Serc wsparli między innymi

Pieśń o Małym Rycerzu

Kiedy Michał w towarzystwie dziewczyn pojawił się przed amfiteatrem na Rynku w Ustroniu, z głośnika popłynęła „Ballada o Małym Rycerzu”. Wtedy właśnie z większości oczu popłynęły łzy. Gratulacjom nie było końca. Wyrazy uznania składali wszyscy, także przypadkowi przechodnie, którzy dopiero co dowiedzieli się o wyczynie Michała.

Do małżeństwa Bartosiewiczów, mamy i taty Jagódki oraz Gabriela, spontanicznie podchodzili rodzice z dziećmi, by udzielić im duchowego wsparcia i wyrazić swoją solidarność z rodzicami chorych dzieci, wymagających ciągłej, regularnej i kosztownej rehabilitacji, której koszty swoją wędrówką chciał pokryć Michał. Oczywiście bez was nie jest to możliwe. Cały czas zbieramy fundusze dla Jagódki i Gabriela – zarówno poprzez zrzutka.pl, jak i przez konto MOWP – 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003 z dopiskiem „Wędrówka dla Dwóch Serc”.

He’s The Champion

Michał Łygan, dla którego w eter popłynął także nieśmiertelny przebój „We Are The Champions” grupy Queen, miał pokonać 500 kilometrów w 10 dni. W sumie pokonał ich 540, kilkakrotnie zbaczając ze szlaku. Zrobił więc dużo więcej, niż założył.

 

Michał o wędrówce

„Przejście tej trasy było niesamowitym przeżyciem duchowym i bardzo dużym wyzwaniem fizycznym. Przeżycia związane z każdym dniem mojej wędrówki pozostaną w mojej pamięci do końca życia. Nigdy nie zapomnę tych wszystkich wspaniałych ludzi, których spotkałem po drodze dzięki Panu Bogu. Jeszcze raz utwierdziłem się w przekonaniu, że nic nie dzieje się przez przypadek. Po tym wszystkim, co przeżyłem, wiem na pewno, że miłość, dobro i uśmiech działają, jak najsilniejszy magnes i przyciągają się wzajemnie” – komentuje Michał Łygan swoją Wędrówkę dla Dwóch serc.

 

Koniec wędrówki!

Michał jesteś wielki!!!!!Jednostka Wojskowa Nil

Opublikowany przez Fakty Oświęcim Niedziela, 18 sierpnia 2019

 

Aktualizacja, 21 sierpnia

Jesteście wspaniali!Podarowaliście już prawie 1️⃣6️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ zł – doceniając samotna wędrówkę Żołnierza…

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Środa, 21 sierpnia 2019

 

 

Zobacz relacje Wędrówki dla Dwóch Serc:

Wędrówka dla Dwóch Serc – finał w Ustroniu dziś o 16

Wędrówka dla dwóch serc. Spotkanie dwóch mundurowych – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. Była chwila słabości… pogody

Wędrówka dla Dwóch Serc. PÓŁMETEK – FILM, FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. 200 kilometrów w nogach Michała

Wędrówka dla Dwóch serc. Kolejne anioły na trasie – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc i spotkanie z żubrami – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. Godzina „0” wybiła o 3.16 – FILMY, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .