Wędrówka dla Dwóch serc dla Gabrielka i Jagódki – wesprzyj akcję

0 Jola Wodniak  |   Fakty  |   23 lipca 2019 17:44

17 dni zostało do startu Michała Łygana. Wędrówka dla Dwóch Serc, by pomóc Gabrielowi i Jagodzie z Oświęcimia będzie miała start w piątek 9 sierpnia w Bieszczadach, finał – 1 dni później w Ustroniu.

Michał Łygan z Zaborza pokona 500-kilometrowy Główny Szlak Beskidzki w 10 dni. Chce w ten sposób pomóc podopiecznym Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy.

Rodzeństwo – Jagódka i Gabrielek potrzebują pomocy

Jagoda urodziła się w 33 tygodniu ciąży z dużym niedotlenieniem. Lekarze rozpoznali u niej wadę serca pod postacią ubytku w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie zastawki tętnicy płucnej, hipoplazję śledziony i wylew. W drugim tygodniu życia zachorowała na sepsę. Dużo czasu spędziła w szpitalach. Cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, małogłowie, delichocefalię, cechy dystrofii i problemy genetyczne. Nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje i nawet nie siedzi samodzielnie. Wymaga ciągłej opieki, leczenia i rehabilitacji oraz sprzętu specjalistycznego.

Gabriel ma trzy latka

Urodził się w 35 tygodniu ciąży. Od urodzenia ma problemy ze słuchem. Przeszedł zabieg wrodzonej przepukliny i dwa zabiegizakładania drenów w uszach. Ponadto jest obciążony astmą oskrzelową. Bardzo często choruje. Obecnie mówi tylko pojedyncze słowa. Lekarze podejrzewają u niego niskorosłość. Wymaga stałej rehabilitacji i pomocy logopedycznej.

Pasją Michała jest także pomaganie. 45-latek zaangażował się jakiś czas temu w działalność Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, która jest podporą dla chorych dzieci i ich rodziców z powiatu oświęcimskiego. Ta najbardziej rozpoznawalna w regionie fundacja charytatywna, dzięki swoim darczyńcom, sympatykom i wolontariuszom, wsparła dotychczas leczenie i rehabilitację blisko 40 podopiecznych i cały czas udziela pomocy.

Michał Łygan zdecydował, że połączy swoje dwie pasje – góry i pomaganie

„Postanowiłem, że jako wolontariusz Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy przejdę 500 kilometrów Głównym Szlakiem Beskidzkim z Bieszczad do Ustronia. Jeżeli znajdą się mili i hojni darczyńcy, którzy przekażą MOWP jakieś pieniądze za każdy przebyty przeze mnie kilometr, to uda się wesprzeć kolejnego potrzebującego małego człowieka” – informuje żołnierz.

Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego biegnie z miejscowości Wołosate w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim, poprze Beskid Żywiecki, Makowski i Wyspowy, Gorce oraz Beskid Sądecki i Niski. Trasa liczy pół tysiąca kilometrów. Michał daje sobie na jej pokonanie 10 dni. Start zaplanował na 9 sierpnia, by pojawić się na finiszu 18 sierpnia.

Dziennie zamierza pokonywać od 40 do 60 kilometrów

Szlak przebiega przez trzy województwa, 11 powiatów, 30 gmin, osiem pasm górskich i cztery parki narodowe – Bieszczadzki, Magurski, Gorczański i Babiogórski. Jego pokonanie w tak krótkim czasie i w dodatku w celu charytatywnym jest ewenementem na skalę ogólnopolską, jeśli nie większą.

„Tto, co robię, dedykuję moim kochanym dzieciakom Zuzi i Stasiowi. Pamiętajcie, naprawdę warto żyć dla drugiego człowieka i móc bezinteresownie dać drugiemu to, co w nas jest najlepsze” – kończy Michał Łygan.

Jak można pomóc?

„Osoby, firmy, które chcą dokonywać dowolnych wpłat na wędrówkę Michała prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacjo Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003 – koniecznie z dopiskiem Wędrówka dla dwóch serc” – informuje Monika Bartosz, prezeska MOWP.

Fundatorzy – osoby prywatne, firmy, czy instytucje będą wymienieni w materiałach promocyjnych. Jest też opcja dla tych, którzy chcieliby pokazać swoje logo na koszulce, w której będzie wędrował żołnierz.

 

 

Wsparcie akcji

Firmy, które zdecydują się wesprzeć to przedsięwzięcie i zdecydują się zapłacić za każdy pokonany przez Michała kilometr 10 złotych, proszone są o kontakt z fundacją pod adresem e-mailowym fundacjamowp@gmail.com lub z przedstawicielami: 

Monika Bartosz, prezes fundacji – tel: 575 995 915
Bernadeta Sędrak-Legut, wiceprezes fundacji – tel.: 698 692 509

Prosimy Państwa bardzo o udział w tym przedsięwzięciu, którym zainteresowane są regionalne i ogólnopolskie media” – zachęca darczyńców Monika Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Ruszyła zbiórka w portalu zrzutka.pl

Można też wesprzeć wielki czyn Michała poprzez wpłatę na zrzutka.pl – każda złotówka, która tam trafi wesprze leczenie Jagody i Gabriela. Michał Łygan koszty wyprawy pokryje z własnej kieszeni.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa