Reklama
Wandal z Bulwarów w rękach policjantów
- Paweł Wodniak
- Na sygnale, Oświęcim
- 2 kwietnia 2026
- 16:41
19-letni Oświęcimianin usłyszał zarzut uszkodzenia szklanej płyty w części socjalnej budynku parkingu Bulwary w Oświęcimiu. Szkody wynoszą 30 tysięcy złotych.
Reklama
Po zgłoszeniu aktu wandalizmu przez pracowników magistratu policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu rozpoczęli dochodzenie. Po kilkunastu godzinach wiedzieli już, kto mógł dopuścić się tego przestępstwa i mieli na to niezbite dowody.
Kryminalni odwiedzili 19-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu znaleźli pistolet pneumatyczny, który posłużył młodemu mężczyźnie jako narzędzie chuligańskiego czynu.
Młodzieniec trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za które grozi kara do pięciu lat więzienia.
„Aktualnie policjanci sprawdzają, czy podejrzany miał związek z innymi podobnymi czynami” - mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.