• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

VG Polska ponownie inwestuje w Chełmku - FOTO

  • 4 października 2016
  • 06:30

Reklama

W siedzibie VG Polska, jednej z największych firm działających w Chełmku świętowano osiągnięcie znakomitych wyników na przestrzeni ostatnich lat.




W wydarzeniu wzięli udział Ambasador Belgii, marszałek Województwa Małopolskiego, a także inni znamienici goście z regionu i z całej  Polski.

Sukces firmy jest wynikiem inwestycji grupy Van Genechten w VG Polska. Od roku 2008 grupa zainwestowała w zakład w Chełmku 18 milionów euro, z czego siedem milionów tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. VG Polska planuje również nabyć grunty z przeznaczeniem na nowy magazyn przemysłowy, co pozwoli utworzyć kolejne miejsca pracy.

- Inwestycje nie polegają wyłącznie na usprawnianiu i rozszerzaniu produkcji poprzez pozyskiwanie nowych maszyn - tłumaczy Robert Kaczmarek, dyrektor generalny VG Polska. - Firma włożyła wiele wysiłku w uczynienie zakładu w Chełmku bardziej energooszczędnym, a także dba o zasoby naturalne oraz potrzeby pracowników. Zrównoważony rozwój to element DNA grupy Van Genechten i kluczowa dźwignia sprzedaży we wrażliwej na potrzeby środowiska branży opakowań kartonowych.

Podczas przemówienia Federic de Somer przyznał, że od samego początku w spotykał się z przychylnością, otwartością i chęcią do współpracy, która pomogła w decyzji o zainwestowaniu właśnie w Chełmku.

- Renoma firmy jako zespołu specjalistów w zakresie produkcji opakowań kartonowych w całej Europie Centralnej otwiera drogę do kolejnych inwestycji w Polsce - dodaje Kaczmarek. - Przekłada się to na tworzenie nowych możliwości zatrudnienia oraz wnosi pozytywny wkład w społeczność lokalną.