Ukradli seniorce kilka tysięcy złotych

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 kwietnia 2019 08:57

Zorganizowana grupa przestępcza pojawiła się w Oświęcimiu. Działający w niej złodzieje ukradli 83-letniej mieszkance miasta kilka tysięcy złotych.

Seniorka rankiem usłyszała pukanie do drzwi wejściowych w swoim domu jednorodzinnym na peryferiach Oświęcimia. Poszła otworzyć. Nieproszonym gościem okazała się kobieta skupująca stare zegarki i sprzedająca narzuty. Kiedy te drugie zaczęła właścicielce domu prezentować, 83-latka kazała jej wyjść.

Po południu do oświęcimianki przyszła córka. Mama zrelacjonowała jej poranną wizytę. Kobiety zorientowały się, że mogło dojść do kradzieży. Chwilę później przypuszczenie okazało się faktem. Z domu zginęło kilka tysięcy złotych. Konieczne okazało się powiadomienie policji.

„Policjanci ustalili, że sąsiedzi pokrzywdzonej widzieli rano jak jej posesję opuszczają trzy kobiety, a następnie wsiadają do samochodu osobowego w kolorze srebrny metalik, za którego kierownicą siedział mężczyzna. Następnie sprawcy odjechali” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Stróże prawa ponownie apelują, zwłaszcza do seniorów, o ostrożność w kontaktach z obcymi. Konieczne jest zamykanie drzwi na klucz, co nie zawsze, szczególnie na wioskach, jest normą. W wielu przypadkach złodziej może niezauważony wejść i wyjść z domu.

Jeśli seniorzy nie posiadają konta bankowego i oszczędności nie przechowują w banku, należy ich uświadomić, by nie chowali gotówki i biżuterii w szafach, bieliźniarkach czy szufladach mebli. Tam właśnie złodzieje zaglądają w pierwszej kolejności.

Warto też zwracać uwagę na obcych, którzy pojawili się w danym sołectwie i na wszelki wypadek zapisać markę, kolor i numer rejestracyjny samochodu, którym przyjechali.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa