Reklama
16 czerwca 2026, wtorek
Uczyli się sztuki przetrwania - FOTO
- Edukacja
- 12 lutego 2019
- 17:12
Reklama
Podczas kolejnych zajęć w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku młodzi studenci dowiedzieli się, że survival to przygoda i przede wszystkim nauka w działaniu.
Spotkanie „Survival - jak przetrwać w każdych warunkach” było prowadzone przez dwóch zapalonych podróżników, instruktorów survivalu i bushcraftu: Krzysztofa Lewickiego oraz Klaudię Jadwiszczyk.
I tym razem na naszych żaków czekały ciekawe oraz ekscytujące doznania. Studenci pod okiem instruktorów krzesali ogień za pomocą metod pierwotnych, zdobywali i uzdatniali wodę do picia oraz nauczyli się budować szałas z dostępnych wokół siebie materiałów.
Uczestnicy opuścili zajęcia z głową pełną wiedzy oraz umiejętnościami nabytymi podczas praktycznych działań. Zdobywając wiedzę terenową uczymy się przetrwać w życiu codziennym, w domu, w mieście, a co najważniejsze - w najtrudniejszych sytuacjach.