Trzy promile na rowerze i ratownik na miejscu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 czerwca 2019 16:49

Rowerzysta, który miał trzy promile alkoholu, zaliczył solidną wywrotkę. Zdarzenie widział przejeżdżający ratownik medyczny.

58-letni mężczyzna jechał rowerem po ścieżce rowerowej na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Usilnie próbował zachowywać pion. Jednak w przypadku tego akurat mieszkańca miasta nie było zbyt proste.

„Wywrócił się na rowerze w chwili, gdy przejeżdżał obok niego ambulans medyczny” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Andrzej Dziędziel, ratownik medyczny z Oświęcimia, podążał wówczas pojazdem nienależącym do oświęcimskiego pogotowia ratunkowego, niemniej jednak karetką ratownictwa medycznego.

„Natychmiast zatrzymał się i udzielił kierowcy jednośladu pomocy. W trakcie czynności okazało się, że 58-latek w wyniku upadku doznał jedynie niegroźnych stłuczeń, a powodem upadku był wypity alkohol” – opisuje Małgorzata Jurecka.

Ratownik wezwał na miejsce policjantów. Ci stwierdzili w organizmie rowerzysty trzy promile alkoholu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .