Tlenek węgla ulatniał się z piecyka gazowego

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 lutego 2021 12:09

18-latek trafił do szpitala na tlenoterapię po zatruciu tlenkiem węgla. Na badania ratownicy medyczni przewieźli także dwumiesięczne niemowlę.

Nastolatek przebywał u rodziny w mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego. Zatruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Młodym mężczyzną zajął się zespół ratownictwa medycznego.

W mieszkaniu podczas groźnego incydentu przebywał jeszcze niemowlak, który profilaktycznie trafił do szpitala na badania i jego rodzice, niemający objawów zatrucia czadem.

„Strażacy wstępnie określili, że tlenek węgla ulatniał się z piecyka gazowego, funkcjonującego w łazience” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Uwaga!

Służby ratunkowe ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Zobacz również:

Czad znów atakuje. Sześć osób w szpitalu

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .