Strzeleckie fajerwerki w derbowych meczach

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Piłka nożna  |   14 października 2023 19:05

Aż osiem goli padło w derbowym starciu oświęcimskiej Unii z Niwą Nowa Wieś, którego stawką były czwartoligowe punkty.

Dokładnie tyle samo trafień odnotowano również w okręgówce w derbach Hejnału Kęty ze Zgodą Malec.

Unia już po niespełna 5 minutach gry objęła prowadzenie po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Arkadiusza Czaplę. Na 2:0 podwyższył Tomasz Matysek i wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tymczasem ambitnie grający zespół beniaminka z Nowej Wsi doprowadził do wyrównania.

Jeszcze przed przerwą Marcel Rogala wykorzystał „jedenastkę”, a kwadrans po przerwie był już remis. Końcówka należała jednak do zespołu prowadzonego przez Marka Kołodzieja. W 78 minucie na 3:2 trafił Arkadiusz Czapla, a 4 minuty później dubletu koledze pozazdrościł Tomasz Matysek.

Niwa złapała jeszcze bramkowy kontakt, ale gości w doliczonym czasie ostatecznie pogrążył Arkadiusz Czapla, kompletując tym samym hat-tricka. Po końcowym gwizdku z wygranej 5:3 cieszyli się biało-niebiescy.

Trzeci reprezentant oświęcimskiego powiatu w czwartej lidze podejmował lidera. Do Jawiszowic zawitały rezerwy krakowskiej Wisły. Gospodarze za sprawą Eryka Ceglarza szybko objęli prowadzenie (7 min). „Biała Gwiazda” do remisu doprowadziła dopiero w 78 minucie po golu Jakuba Niewiadomskiego.

W rozgrywkach ligi okręgowej doszło z kolei do derbów kęckiej gminy. Hejnał podejmował lokalnego rywala z Malca. Podobnie jak w Oświęcimiu, kibice oglądali aż osiem goli. Ostatecznie kęczanie zwyciężyli 6:2. Dwukrotnie na listę strzelców po stronie Hejnału wpisał się Przemysław Dudzic i Marcin Preisner, a po jednym trafieniu dorzucili Robert Majdak oraz Przemysław Śleziak.