Reklama
21 maja 2026, czwartek
Sprzątali dla Polski - FOTO
- Redakcja eFO
- Edukacja, Meteo
- 13 października 2022
- 09:16
Reklama
Uczniowie szkoły podstawowej w Bulowicach postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Posprzątali ulice wsi.
Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię ochrony klimatu, odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałości o lokalne środowisko. Dzieci wyposażone w rękawice i worki na śmieci chętnie podjęły wyzwanie i z entuzjazmem wyruszyły na ulice Bulowic, aby posprzątać odpady, które zamiast w odpowiednim pojemniku na śmieci lądują na ulicach, w przydrożnych rowach czy w lasach.
Szkło, papiery, plastik, folia - małe i duże odpady, które na swej drodze napotkali uczniowie, zostały zebrane i umieszczone w pojemnikach.
„To wspaniały przykład dla nas wszystkich, szczególnie że płynie od najmłodszych i dotyczy naszego regionu. Dzięki tym konkretnym działaniom hasła: ochrona środowiska, ekologia, segregacja odpadów nabierają sensu” - wyjaśniają nauczyciele ze szkoły podstawowej w Bulowicach.
Dodali, że najlepszy efekt uzyskuje się dzięki działaniom, a nie sloganom reklamowym. Właśnie to pokazali uczniowie z Bulowic.
„Nie możemy zmienić całego świata, ale możemy sprawić, że w naszym otoczeniu, w naszej najbliższej okolicy będzie czyściej, piękniej i przyjemniej” - tłumaczyli.
„Mamy nadzieję, że trud dzieci, ich dobre chęci, świadomość ekologiczna oraz zaangażowanie nie pójdą na marne i posprzątane ulice pozostaną czyste na długi czas, a w kolejnych latach akcja zostanie zakrojona na większą skalę” - dodali nauczyciele.