Reklama
22 czerwca 2026, poniedziałek
Spotkanie przy globusie - Kuba, karaibski skansen
- Redakcja eFO
- Dla turysty
- 9 czerwca 2021
- 09:18
We wtorek 22 czerwca o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się 33. z cyklu podróżniczych Spotkań przy globusie.
Gościem spotkania będzie Michał Szulim, a tematem Kuba - karaibski skansen, czyli stare auta, kolejki w sklepach i najlepszy rum na świecie".„Zapraszamy na spotkanie podróżnicze, podczas którego zwiedzimy wyjątkową karaibską wyspę - Kubę" - zapraszają organizatorzy.Z jednej strony karaibskie słońce, południowy temperament, a z drugiej długie kolejki w sklepach, niedobory i socjalistyczny ustrój. Kuba naprawdę fascynuje, a podczas spotkania przyjrzymy się tej wyspie z bliska. Dowiemy się także skąd wzięły się na ulicach stare amerykańskie samochody, dlaczego tutejsze cygara uchodzą za najlepsze na świecie i dlaczego twórca najsłynniejszej marki rumu musiał uciekać za granicę.