Śledztwo w sprawie śmierci pracownika parku rozrywki umorzone

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 listopada 2018 16:32

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu umorzyła śledztwo w sprawie śmierci pracownika parku Energylandia w Zatorze. Mężczyzna zginął, bo złamał przepisy.

Przypomnijmy, że do tragicznego zajścia doszło 16 sierpnia tego roku w największym polskim parku rozrywki. 37-letni pracownik zginął, uderzony wagonikiem rolleroastera Hyperion, który był w ruchu.

„Śledztwo prowadziliśmy w kierunku ustalenia czy nie doszło do jakichkolwiek naruszeń bezpieczeństwa i higieny pracy, które spowodowałyby nieumyślne spowodowanie śmierci pokrzywdzonego” – mówi Faktom Oświęcim Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego.

Równoległe swoje postępowanie prowadziła Państwowa Inspekcja Pracy. Tak, jak policja z prokuraturą, sprawdzała czy wszystkie zabezpieczenia na miejscu tragedii były zachowane. Żaden z organów nie stwierdził nieprawidłowości.

„Ustaliliśmy, że prawdopodobną przyczyną wejścia pokrzywdzonego w tę strefę, gdzie absolutnie w chwili ruchu kolejki (rollercoastera – przyp. aut.) nikt nie powinien się znajdować, była chęć odzyskania telefonu komórkowego, upuszczonego przez jednego z turystów” – relacjonuje prokurator Słomka.

Śledczy dotarli do osoby, która zgubiła telefon. Mężczyzna potwierdził, że w czasie jazdy kolejką telefon mu wypadł i chciał go odzyskać, monitując obsługę parku.

„Jednak osoba uprawniona do wejścia na teren tego urządzenia nie miała prawa tego zrobić, gdy urządzenie pozostawało w ruchu. Z nieznanych przyczyn pokrzywdzony zdecydował się tam wejść wiedząc, że niesie to zagrożenie. To był eksces, za który pracownik parku poniósł największe konsekwencje” – tłumaczy Mariusz Słomka.

Na zdjęciu: Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego pracownika Energylandii w Zatorze. Fot. Paweł Wodniak

Zobacz również:

Zginął pracownik parku rozrywki w Zatorze

Oświadczenie Energylandii po śmierci pracownika

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa