Siedmioro kierowców straciło prawa jazdy za prędkość

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   11 sierpnia 2020 14:00

Czterech kierowców samochodów i trzech motocyklistów straciło prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Pierwsza była 34-letnia mieszkanka Krakowa. W Osieku na ulicy Głównej pędziła seatem 102 km na godz., zatem przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km.

Na ulicy Chemików w Oświęcimiu policjanci z drogówki zatrzymali hondę. Miejscowy 52-latek jechał 105 km na godz. W Bulowicach na ulicy Bielskiej w ręce mundurowych wpadł 20-latek z gminy Oświęcim. Radar pokazał prędkość jego bmw – 109 km na godz.

Na tej samej ulicy policyjny radar zmierzył prędkość motocykla suzuki. Jednoślad, prowadzony przez 41-latka z powiatu suskiego, mknął 111 km na godz.

Gdy policjanci wrócili do Osieka, znów zatrzymali pirata drogowego na ulicy Głównej. Miejscowy 19-latek, posiadający prawo jazdy zaledwie od pięciu miesięcy, pędził seatem 118 km na godz. w obszarze zabudowanym.

W tym samym miejscu wpadł 25-latek z powiatu żywieckiego. Siedział na jednośladzie yamaha i jechał 105 km na godz. Z kolei 114 km na godz. mknął ulicą Beskidzką w Grojcu motocykl honda. Prowadził go 46-letni mieszkaniec Brzeszcz.

Cała siódemka straciła prawa jazdy na trzy miesiące. Kierowcy ukarali też kierowców mandatami i punktami.

„Lekceważenie przepisów zawsze zwraca uwagę mundurowych, którzy dbając o bezpieczeństwo na drodze, przerywają piratowi niebezpieczną jazdę i wyciągają stosowne konsekwencje” – podsumowuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa