• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Siedem spółek wodnych dostało dodatkowe pieniądze na poprawę bezpieczeństwa

Siedem spółek wodnych z powiatu oświęcimskiego otrzymało dotacje na utrzymanie urządzeń wodnych i poprawę bezpieczeństwa hydrologicznego. Fot. Jola Wodniak

Prawie 1,8 mln zł otrzymały spółki wodne z powiatu oświęcimskiego na utrzymanie infrastruktury i przeciwdziałanie skutkom niekorzystnych zjawisk hydrologicznych.

Reklama

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz budżetu wojewody małopolskiego, który w Oświęcimiu podpisał stosowne umowy z jednostkami ze stolicy powiatu oraz gmin Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator. 

„Spółki wodne realizują zadania o kluczowym znaczeniu dla utrzymania i rozwoju infrastruktury służącej gospodarowaniu zasobami wodnymi. Dzięki przekazanemu dofinansowaniu możliwe będzie przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych i modernizacyjnych, co przełoży się na większe bezpieczeństwo mieszkańców, ochronę gruntów rolnych oraz ograniczenie skutków suszy i podtopień” - mówi Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski.

Spółka wodna w Kętach otrzymała 250 tys. zł dotacji, w Osieku - 278 tys. zł, w gminie Oświęcim 403 tys. zł, w Oświęcimiu 15 tys. zł, w Polance Wielkiej 221 tys. zł, w Przeciszowie 325 tys. zł, w Zatorze 298 tys. zł.


Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą konserwację rowów melioracyjnych, odmulanie dna rowów, czyszczenie przepustów, wycinkę zakrzaczeń, wykaszanie skarp i dna rowów, usuwanie awarii sieci drenarskiej oraz inne niezbędne prace konserwacyjne. 


W tym roku do 34 spółek wodnych w Małopolsce trafi łącznie 3,4 mln zł dotacji. Ponad połowę tej kwoty otrzyma siedem wymienionych wyżej spółek.