Seniorka doznała wylewu. Policjanci wyważyli drzwi

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 marca 2020 18:01

Policjanci wyważyli drzwi mieszkania 87-letniej chełmkowianki. Kobieta wymagała pilnej interwencji medycznej. Seniorka doznała wylewu krwi do mózgu.

Zgłoszenie do służb ratunkowych w Chełmku napłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Wynikało z niego, że rodzina seniorki otrzymała sygnał alarmowy od operatora systemu Małopolski Tele-Anioł, o którym to projekcie napiszemy wkrótce.

„Najbliżej miejsca zamieszkania kobiety znajdowali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku. Mundurowi błyskawicznie pojechali pod wskazany adres” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ponieważ drzwi były zamknięte, mundurowi postanowili je wyważyć. W mieszkaniu zastali nieprzytomną starszą kobietę, leżącą na łóżku. Sprawdzili jej funkcje życiowe, a następnie monitorowali je do czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Lekarz z pogotowia ratunkowego stwierdził wylew krwi do mózgu. Zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu pacjentki do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. W tym przypadku pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

„W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, samotni seniorzy lub osoby niepełnosprawne, które pozostają w domach, mogą liczyć również na pomoc policji. Szczególne zadania mają dzielnicowi, którzy pełnią rolę łączników pomiędzy seniorami, a odpowiednimi służbami, fizycznie pomagającymi w zakupach żywności, lekarstw, czy dotarciu do lekarza” – przypomina policjantka.

Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się  z dzielnicowym swojego rejonu lub przez aplikację „Moja Komenda”, a także dzwoniąc do oficera dyżurnego danej jednostki policji. Dzielnicowy lub dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia powiadomi odpowiednią instytucję.

„Apelujemy również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, czy w sąsiedztwie starsza, samotna lub niepełnosprawna osoba potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb, aby jej pomóc” – kończy Małgorzata Jurecka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa