Ruszyła apelacja w sprawie wypadku Beaty Szydło – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   3 marca 2021 15:37

Przed Sądem Okręgowym w Krakowie rozpoczął się proces apelacyjny w sprawie wypadku kolumny rządowej byłej premier Beaty Szydło, do którego doszło w 2017 roku w Oświęcimiu.

Do wypadku doszło w 2017 roku w Oświęcimiu

Sąd zdecydował o ponownym przesłuchaniu świadków zdarzenia, tym razem w obecności biegłego psychologa. Sąd pierwszej instancji uznał winę Sebastiana Kościelnika, kierowcy seicento, z którym zderzyła się rządowa limuzyna, jednak warunkowo umorzył postępowanie.

Mężczyzna został zwolniony z kosztów sądowych, miał jednak zapłacić po tysiąc złotych poszkodowanym w wypadku – byłej premier Beacie Szydło oraz funkcjonariuszowi BOR. Od decyzji sądu odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca kierowcy.

Prokurator chce, aby sąd ponownie przesłuchał część świadków w tej sprawie.

„W ocenie prokuratury sąd pierwszej instancji nieprawidłowo ustalił okoliczności zdarzenia, nieprawidłowo ocenił udział poszczególnych osób, no i przyjął wnioski, które przełożyły się na inny niż proponowany przez prokuratora opis stanu faktycznego” – powiedział prokurator Rafał Babiński.

Władysław Pociej, obrońca Sebastiana Kościelnika, zapowiedział, że będzie wnosił o uniewinnienie swojego klienta.

„Wyłączną winę za wypadek ponosi kierowca kolumny rządowej” – stwierdził Pociej.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .