Reklama
8 czerwca 2026, poniedziałek
Rowerzysta nie żyje, motocyklista trafił do szpitala
- Paweł Wodniak
- Na sygnale
- 24 czerwca 2024
- 14:41
Reklama
Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend w Osieku. Nie żyje rowerzysta, natomiast motocyklista jest ranny.
Ulicą Kościelną zjeżdżał rowerem w dół 51-letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Mężczyzna przewrócił się i upadł. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon rowerzysty. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu nakazał jego zwłoki zabezpieczyć do sekcji.
Kolejny wypadek wydarzył się na ulicy Starowiejskiej. Wstępne ustalenia są takie, że 67-letni miejscowy kierowca renault wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocyklu prowadzonym przez 45-latka z Pszczyny. Kierowca jednośladu doznał złamania nogi i ogólnych obrażeń ciała. Trafił do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.