Reklama
21 lipca 2026, wtorek
Reprezentant Polski na torze Paul Ricard. Sukces Jakuba Belaka - FOTO
- Jola Wodniak
- Inne dyscypliny
- 8 sierpnia 2025
- 09:50
Reklama
Jakub Belak, młody motocyklista z Oświęcimia, pojedzie jako pierwszy Polak w historii Superfinału Yamaha R7 Cup. Finał odbędzie się 20 września na legendarnym torze Paul Ricard we Francji.
Sezon 2025 wciąż trwa, ale już teraz Jakub Belak może mówić o jednym z największych sukcesów swojej kariery. Polski zawodnik wystąpi w prestiżowym Superfinale Yamaha R7 Cup, które zostanie rozegrane w dniach 20-21 września na torze Circuit Paul Ricard. To wydarzenie towarzyszy wielkiemu finałowi Mistrzostw Świata FIM EWC – 24-godzinnemu wyścigowi Bol d’Or.Pierwszy Polak w historii Superfinału
W zawodach wezmą udział najlepsi motocykliści Yamaha R7 z całej Europy. Jakub Belak będzie pierwszym i jak dotąd jedynym reprezentantem Polski w historii tego finału.„Paul Ricard to jeden z najbardziej rozpoznawalnych torów na świecie – długie proste, szybkie łuki i charakterystyczne niebieskie pobocza. To będzie mój pierwszy start na tym obiekcie, co czyni ten finał jeszcze większym wyzwaniem. Chcę wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się w tym sezonie, i pojechać na maksimum od pierwszego okrążenia” - komentuje Jakub Belak.

Fot. materiały prasowe
Intensywna formuła wyścigów
Zawody będą miały krótką, dynamiczną formułę. W ciągu dwóch dni odbędą się treningi, kwalifikacje i dwa wyścigi. Kluczowe elementy to jazda w tunelu aerodynamicznym, maksymalna prędkość na prostej Mistral i precyzyjne hamowanie, szczególnie w szykanie poprzedzającej zakręt Signes.„Udział w SuperFinale Yamaha R7, w otoczeniu światowej czołówki motorsportu, to ogromne wyróżnienie. Będzie to intensywny, krótki weekend, w którym wszystko rozstrzyga się od pierwszych metrów” - dodaje Belak.
Motorsportowe emocje i międzynarodowa scena
Występ oświęcimianina na takim poziomie to nie tylko osobisty sukces, ale również promocja polskiego motorsportu. Wydarzenie przyciągnie światowe media, kibiców oraz czołowe zespoły wyścigowe.
Oświęcimianin pojedzie w Superfinale Yamaha R7 Cup. Fot. materiały prasowe