Reklama
8 czerwca 2026, poniedziałek
Re-Plast Unia Oświęcim sięga po młodego bramkarza
- Redakcja eFO
- Hokej
- 13 maja 2025
- 09:05
Reklama
Bramkarz polskiej młodzieżówki został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii. Igor Tyczyński złożył podpis pod trzyletnim kontraktem.
Czy to oznacza skreślenie dotychczasowych zmienników Linusa Lundina, czyli Filipa Płonki i Roberta Kowalówki? To jednak dopiero drugie z pytań dotyczących biało-niebieskich golkiperów w sezonie 2025/26. Pierwsze i najważniejsze brzmi: Co dalej z najlepszym bramkarzem PHL? Czy Linus Lundin pozostanie w mieście nad Sołą na kolejny sezon? Kibicom hokeja nie trzeba specjalnie tłumaczyć jak akurat w tej dyscyplinie sportu istotna jest obsada bramki. Czy Re-Plast Unii i Linusowi dalej będzie po drodze i Szwed pozostanie strażnikiem oświęcimskiej świątyni w nadchodzących rozgrywkach? Niebawem powinniśmy poznać odpowiedź na nurtujące wszystkich fanów pytanie. Tymczasem klub z ulicy Chemików sięgnął po utalentowanego Igora Tyczyńskiego. To etatowy golkiper kadry narodowej do lat 20. W biało-czerwonym trykocie wystąpił podczas ostatnich mistrzostw świata U-20 dywizji pierwszej B. Wcześniej grał w reprezentacji Polski do lat 18. 19-letni Igor Tyczyński jest wychowankiem KTH Krynica. W minionym sezonie występował na pierwszoligowych taflach w barwach SMS Katowice i Naprzodu Janów. Został uznany najlepszym bramkarzem juniorskich finałów mistrzostw Polski. To już piąty transfer Re-Plast Unii w okresie letnim. Wcześniej oświęcimianie związali się z Bartoszem Florczakiem (obrońca, Texom STS Sanok), Martinem Kasperlikiem (napastnik, JKH GKS Jastrzębie), Romanem Racem (napastnik, JKH GKS Jastrzębie) i Samuelem Petrasem (napastnik, JKH GKS Jastrzębie). Kontrakt na nadchodzący sezon podpisał także Roman Diukow (obrońca), Łukasz Krzemień, Erik Ahopelto, Ville Heikkinen i Michał Kusak (napastnicy).
19-letni Igor Tyczyński został nowym bramkarzem oświęcimskiej Re-Plast Unii. Grafika Re-Plast Unia Oświęcim