Reklama
26 czerwca 2026, piątek
Ratownicy szukają mężczyzny w jeziorze Kruki w Oświęcimiu - FILM, FOTO
- Jola Wodniak i Paweł Wodniak
- Oświęcim, Na sygnale
- 26 czerwca 2026
- 19:28
Trwają poszukiwania mężczyzny, który mógł wejść do jeziora Kruki w Oświęcimiu i nie wrócić na brzeg. Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie.
Reklama
Z uzyskanych przez Fakty Oświęcim informacji wynika, że mężczyzna wypoczywał nad wodą i co jakiś czas wchodził do niej, żeby się schłodzić. W pewnym momencie ktoś zaniepokoił się jego nieobecnością i pozostawionym na brzegu plecakiem. Świadek natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112.
Na miejscu pracują strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni. Koordynator akcji wezwał też do Oświęcimia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie.