• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Rajd, koncerty i występy w Przeciszowie - FOTO

Fot. GBP w Przeciszowie

Ponad 340 osób wzięło udział w rajdzie, który poprzedził Święto Gminy Przeciszów. Program wypełniły występy i koncerty.

Reklama

Spis treści

Mieszkańcy i goście spotkali się na stadionie LKS Przeciszovia podczas Święta Gminy Przeciszów. Program połączył część artystyczną, koncerty, atrakcje rodzinne i tradycyjny Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

Rajd rozpoczął dzień wydarzeń

 

Towarzystwo Turystyki Rowerowej „Cyklista” z Przeciszowa przygotowało trasę liczącą 32 kilometry. Uczestnicy mieli postój w „Karpiku”, gdzie najmłodsi mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji i odpocząć przed dalszą jazdą.

 

Rowerzyści dotarli na stadion LKS Przeciszovia około godz. 13.30. Organizatorzy przygotowali dla nich ciepły posiłek oraz nagrody, które rozlosowali wśród uczestników.

 

Występy lokalnych grup i zespołów

 

O godz. 15 organizatorzy otworzyli Święto Gminy Przeciszów. Pierwszy blok artystyczny rozpoczął Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „PrzeCisza”.

 

 

W dalszej części programu wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Przeciszowie, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Piotrowicach, Zuzanna Bratek, Zespół Śpiewaczy „Same Swoje” oraz sekcja gitarowa działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

 

Publiczność zobaczyła także zespoły taneczne Cool Kids, Step by Step i Fun Makers, które działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu pod opieką Magdaleny Szewczuk.

 

Koncerty na scenie

 

O godz. 17 na scenie wystąpił Tyrolia Band. Następnie organizatorzy zaprosili publiczność na drugi blok występów. Zaśpiewali laureaci konkursu wokalnego „Bajkowe Śpiewanie”, Fabian Błażewicz, Emilia Staroń, Pola Śmiech oraz Wiktoria Brzeźniak. Solowy występ przygotowała także Patrycja Przystał.

 

O godz. 19 wystąpił zespół Megitza. O godz. 21 publiczność wysłuchała koncertu Shazzy oraz Tomasza Samborskiego, kompozytora muzyki disco polo i dance.

 

Po koncertach uczestnicy zostali na zabawie tanecznej z zespołem „W Punkt”.

 

Atrakcje dla rodzin

 

Organizatorzy przygotowali także strefę dla dzieci. Najmłodsi korzystali z animacji, dmuchanych zjeżdżalni, basenu z piłkami i przejażdżek ciuchcią „Małopolska”. Na miejscu były także wata cukrowa, lody i popcorn.

 

Strażacy z OSP w Przeciszowie oraz OSP w Piotrowicach prowadzili praktyczne warsztaty pierwszej pomocy. Uczestnicy mogli odwiedzić również stoiska lokalnych artystów i rękodzielników.

 

Swoją działalność prezentowały Stowarzyszenie „Amazonki” z Brzeszcz oraz Stowarzyszenie „Łap-My Szansę”. Gastronomię przygotowało Bistro „Do Syta”.