Pseudografficiarz usłyszał zarzuty – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 października 2021 17:31

Elewacje kamienic w Starym Mieście w Oświęcimiu zniszczył farbą w sprayu w lipcu. Kilka dni temu usłyszał zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia.

W wakacje na ścianach kilku kamienic na starówce pojawiły się bohomazy. Magistrat zgłosił policji zniszczenie elewacji. Policjanci na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu ustalili, że zakapturzony mężczyzna w nocy z 18 na 19 lipca farbą w sprayu wykonał napisy na budynkach przy ulicach Dąbrowskiego, Mickiewicza i Sienkiewicza.

Jak udało się nam ustalić, policjanci z wydziału kryminalnego już pod koniec lipca ustalili tożsamość wandala. Jednak 34-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania po zniszczeniu elewacji zniknął jak kamfora.

Aktualne miejsce pobytu pseudografficiarza kryminalni ustalili niedawno. Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu 34-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu za to pięć lat więzienia.

„Funkcjonariusze weryfikują jeszcze, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi czynami” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Autorem bohomazów na ścianach kamienic na oświęcimskiej starówce jest 34-letni mężczyzna. Fot. Policja

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .