• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Przyszli rodzice przyszli obejrzeć miejsce, gdzie mogą urodzić się ich dzieci - FOTO

To już trzeci Dzień Otwarty przygotowany przez zespół oddziału ginekologiczno-położniczego dla przyszłych mam i tatusiów. Fot. Paweł Wodniak

60 osób uczestniczyło w kolejnym Dniu Otwartym oddziału ginekologiczno-położniczego i oddziału noworodków w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Reklama

Pierwszy taki dzień odbył się w styczniu tego roku. Wówczas zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, gdyż oddziały obejrzało wówczas prawie 200 przyszłych mam i tatusiów. 

„Postanowiliśmy, że skoro jest potrzeba, Dni Otwarte trzeba organizować częściej. Czerwcowa edycja jest trzecia, a zainteresowanie, jak widać, nie maleje” - mówi Dorota Wierońska, położna oddziałowa.

Uczestnicy spotkali się z psychologiem, obejrzeli sale porodowe i oddziały położniczy oraz noworodków. Mieli możliwość poznania zespołu lekarzy, położnych oraz personelu medycznego, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z ciążą, porodem i pobytem w szpitalu.