Przyjechał do sklepu po piwo. Miał 2,5 promila

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 stycznia 2020 18:33

Ratownik medyczny zatrzymał mężczyznę, który samochodem przyjechał do sklepu po skrzynkę piwa. Kierowca miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na sklepowy parking na osiedlu Błonie w Oświęcimiu wjechała skoda. Prowadzący ją mężczyzna wysiadł zza kierownicy, wypakował skrzynkę z pustymi butelkami po piwie i chwiejnym krokiem poszedł do sklepu.

Po chwili wrócił, zapakował skrzynkę z kupionymi dopiero co butelkami piwa do bagażnika i wsiadł za kierownicę. Wtedy do akcji wkroczył obserwujący sytuację ratownik medyczny z oświęcimskiego pogotowia ratunkowego. Upewnił się, że ma do czynienia z nietrzeźwym i uniemożliwił mu wyjazd z parkingu. Następnie wezwał policję i wraz z jednym z przechodniów pilnował drogowego przestępcę do przyjazdu stróżów prawa.

„Mundurowi przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 47-letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Pijanemu kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia, czasowy zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i nawiązka na rzecz ofiar wypadków drogowych w wysokości pięciu tysięcy złotych.

„Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują ratownik medyczny, który w codziennej służbie ratuje ludzkie życie, a także pomagający mu w obywatelskiej interwencji przechodzień. Wspólnie nie dopuścili, by drogowy przestępca ruszył w dalszą drogę” – dodaje policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .