Przemocowcy z gmin Zator i Kęty utemperowani

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 września 2021 13:22

Policja, prokuratura i sąd zareagowały wobec kolejnych dwóch przemocowców, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami w gminach Zator i Kęty.

Na zatorszczyźnie policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna włamał się do garażu, który wynajmował jego zięć. Zdewastował samochód i ukradł elektronarzędzia.

Kryminalni podczas prowadzonego postępowania ustalili, że zatrzymany od dłuższego czasu kierował wobec swoich krewnych groźby karalne. Przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

Prokurator zdecydował wystosować do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wniosek o tymczasowe aresztowanie 62-latka. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, uznał, że krewki mężczyzna następne trzy miesiące spędzi za kratkami.

O dwa lata młodszy mieszkaniec gminy Kęty znęcał się z kolei nad swoją żoną i córką. Sprawa wyszła na jaw, gdy do kęckiego komisariatu policji dotarło zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z sołectw w gminie.

Podczas kłótni pijany 60 latek miał rzucić porcelanową doniczką w żonę, uderzając ją w głowę. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali 52-letnią kobietę z urazem głowy i zajmującą się nią 21-letnią córkę.

Ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy poszkodowanej, stwierdzili że doznała jedynie stłuczenia głowy, niewymagającego hospitalizacji. Kobieta została w domu pod opieką córki.
Mundurowi zatrzymali agresora i przywieźli do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu. Policjanci założyli rodzinie Niebieską Kartę.

Następnie sprawą zajęli się kryminalni. Wystarczyło kilkanaście godzin, by zebrali dowody, że 60-letni mężczyzna od co najmniej kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, chcąc zapobiec dalszej przemocy, wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec podejrzanego stosownych środków zapobiegawczych.

60-latek stanął przed prokuratorem, od którego usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną. Prokurator wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z żoną, a także zastosował wobec niego dozór policyjny. Śledczy nałożył też na podejrzanego obowiązek powstrzymywania się od alkoholu.

Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .