Reklama
Przedwakacyjne ostatki na pływalni - FOTO
- Andrzej Rzycki
- Pływanie, Oświęcim
- 22 czerwca 2026
- 12:19
Rozgrywane na oświęcimskiej pływalni międzywojewódzkie mistrzostwa w kategorii młodzików były ostatnimi zawodami 12-latków przed zbliżającymi się szybkimi krokami wakacjami. Rozdano też medale w drużynowym wieloboju dzieci 10 i 11-letnich.
Reklama
Spis treści
Drużynowe zawody drugiej rundy w Oświęcimiu zamykały rok szkolny 2025/26. W klasyfikacji zespołowej międzywojewódzkich mistrzostw młodzików wicemistrzowski tytuł wywalczyli gospodarze. Mowa oczywiście o młodych pływakach UKS Ósemki Oświęcim.
„Nasi zawodnicy zostawili w wodzie mnóstwo serca. Dali z siebie wszystko, by jak najlepiej zakończyć sezon. Każdy start był okazją do pokazania efektów całorocznej pracy. Osiągnięte wyniki są niewątpliwie powodem do dumy. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie oraz rodzicom za nieustanny doping. Wszystkim życzymy zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku przed kolejnymi sportowymi wyzwaniami” - komentują w Ósemce Oświęcim.
Wyniki reprezentantów UKS Ósemki Oświęcim:
50 metrów stylem motylkowym (11 lat): 1. Antoni Matlak, 4. Natalia Sporysz
100 metrów stylem dowolnym (11 lat): 6. Natalia Sporysz
200 metrów stylem dowolnym (11 lat): 3. Natalia Sporysz
200 metrów stylem zmiennym (11 lat): 4. Natalia Sporysz
100 metrów stylem motylkowym (12 lat): 4. Alicja Homa, 5. Kaja Olearczyk, 4. Stanisław Kołodziej
100 metrów stylem dowolnym (12 lat): 5. Alicja Homa
100 metrów stylem klasycznym (12 lat): 6. Natalia Zaborska
200 metrów stylem klasycznym (12 lat): 5. Grzegorz Gisterek
200 metrów stylem zmiennym (12 lat): 4. Stanisław Kołodziej, 5. Alicja Homa, 6. Kaja Olearczyk
400 metrów stylem dowolnym (12 lat): 5. Alicja Homa
Sztafeta 4 razy 50 metrów stylem zmiennym (11 lat): 3. Ósemka Oświęcim I (Anna Gabryś, Natalia Sporysz, Aleksandra Woźnicka, Aleksandra Szczygieł), 4. Ósemka Oświęcim I (Daniel Klaja, Antoni Matlak, Jakub Wielgosz, Szymon Wawrzuta)
Sztafeta 4 razy 50 metrów stylem dowolnym (11 lat): 3. Ósemka Oświęcim (Anna Gabryś, Natalia Sporysz, Wiktoria Brońka, Aleksandra Szczygieł), 5. Ósemka Oświęcim (Przemysław Juszczak, Jakub Wielgosz, Antoni Matlak, Szymon Wawrzuta)
Sztafeta 4 razy 50 metrów stylem zmiennym (12 lat): 5. Ósemka Oświęcim II (Jakub Hoła, Stanisław Kołodziej, Grzegorz Gisterek, Alicja Homa)