POWIAT. Oświęcimscy sportowcy znakomicie rozpoczęli 2014 rok

Kamil Szyjka  |   Fakty  |   31 marca 2014 12:48

Sportowcy z gimnazjum oraz liceum funkcjonujących przy oświęcimskim Chemiku, nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku 2014 roku. W pierwszym kwartale w najważniejszych imprezach sportowych w kraju zdobyli w sumie 59 medali.

Podczas rozgrywanych niedawno Mistrzostw Polski w Olsztynie 14-letni zawodnicy z grodu nad Sołą wywalczyli 12 krążków. Sportowcy, trenowani przez Barbarę Lipniarską-Skubis, pokazali klasę przede wszystkim w sztafetach dziewcząt i chłopców. Kolejnym przykładem sukcesu zawodników są Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Gliwicach, skąd młodzież przywiozła 13 medali. Podopieczni Jadwigi Zielińskiej-Starzec zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

– Czemu zawdzięczamy takie sukcesy? Przede wszystkim świetnej organizacji pracy. Tutaj, w Oświęcimiu, stworzyliśmy system szkoleniowy, który mówiąc nieskromnie jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym w Polsce. Sporo osób nam go zazdrości. Mamy świetny zespół trenerski, który potrafi ze sobą współpracować, wzajemnie się wspierać i zdrowo rywalizować, co z pewnością także przekłada się na sukcesy – podsumowuje Marek Dorywalski, koordynator grupy trenerów.

Formę pływaków ewidentnie pokazały Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich w Opolu. Oświęcimianie wygrali 18 krążków, uzyskując tym samym najlepszą punktację medalową w Polsce. Pierwszy kwartał daje więc podstawy do patrzenia z nadzieją na sportową przyszłość zawodników z grodu nad Sołą.