Poranne stłuczki na śliskich drogach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 stycznia 2022 14:01

W czwartek nad ranem na drogach powiatu oświęcimskiego panowały trudne warunki. Jezdnie były śliskie i wymagały od kierowców ostrożności.

Dla kilku kierowców brak uwagi podczas porannych podróży zakończył się stłuczkami. Tak było m.in. w Kętach.

Na ulicy Szkotnia po godzinie 5 doszło do dwóch kolizji drogowych. Mieszkanka powiatu bielskiego jechała renault clio. Na łuku drogi wypadła z jezdni i uderzyła w ogrodzenie posesji.

Chwile później w tym samym miejscu nad oplem corsą nie zapanowała inna kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego. Zjechała z drogi i uderzyła w uszkodzonego wcześniej renault, a następnie w ogrodzenie.

„W wyniku tych zdarzeń kierujące doznały jedynie stłuczeń” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po godzinie 5.30 na ulicy Żeromskiego zderzyły się następnie dwa samochody. 46-letni mieszkaniec Bielska-Białej jechał dostawczym renault masterem. Podczas hamowania wpadł w poślizg i tym samochodu uderzył w stojącego na drodze peugeota, za kierownicą którego siedział 45-latek z powiatu wadowickiego.

Kierowca peugeota trafił na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do warunków zimowych. Przypominamy, że zimą ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować” – tłumaczy policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .