Pomoc dla Rity Malinkiewicz i Kasi Konwy – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   20 czerwca 2020 15:58

Dla rodzin Rity Malinkiewicz i Kasi Konwy świat zatrzymał się 1 czerwca. Dziewczyny jechały na trening w ramach projektu Rity, dla pasjonatów kolarstwa.

Fot. bielskiedrogi.pl

Nie dojechały na miejsce zbiórki. Kasia i Rita zostały praktycznie zmiecione z drogi przez samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z ustaleń policji wynika, że dziewczyny jechały prawidłowo.

 

Fot. bielskiedrogi.pl

Obecnie obie walczą o życie i zdrowie

„Kasię poznałam na oddziale  ginekologiczno-położniczym szpitala, w którym obecnie toczy swoją najważniejszą walkę w życiu. Nasze córki urodziły się w tym samym dniu, a my od razu złapałyśmy wspólny temat – koty (jakże by inaczej). Kasia to jedna z najbardziej pozytywnych osób jakie znam, o wyjątkowej sile charakteru. Jest cudowną mamą dwóch małych łobuzów, Jula i Poli i wyjątkową żoną, która każdego dnia dzielnie wspierała swojego męża Marka w karierze zawodniczej” – mówi Kamila Anczykowska, organizatorka zbiórki.

 

Kasia Konwa. Fot. zbiory prywatne

 

Rita Malinkiewicz jest wielokrotną reprezentantką polski w kolarstwie górskim, mistrzynią kraju juniorów oraz uczestniczką wielu wyścigów przełajowych i szosowych. To prawdziwy wulkan energii, kobieta niezłomna. Na wyścigach walczy do samego końca, starając się nigdy nie odpuszczać, bez względu na wynik. Jest niezwykle ambitna, pozytywna i zawsze ma uśmiech na twarzy. Zawsze powtarzała, że kolarstwo jest jej pasją, a także całym życiem.

 

Rita Malinkiewicz. Fot. zbiory prywatne

Po wypadku życia Kasi i Rity nigdy nie będą już takie same

Kasia przeszła wiele operacji w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Niedawno została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i powoli jej organizm podejmuje funkcje życiowe. Ma niebywałą wolę życia i każdego dnia zaskakuje personel medyczny swoimi postępami w powrocie do zdrowia.

„Z informacji przekazanych od lekarzy wiemy, że w kolejnym etapie leczenia Kasia będzie potrzebowała bardzo intensywnej rehabilitacji, początkowo w specjalistycznym ośrodku, następnie w domu” – zdradza Kamila Anczykowska.

 

Rita nadal jest w śpiączce farmakologicznej

Jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Przeszła skomplikowaną operacje głowy oraz kręgosłupa. Czeka ją jeszcze operacja uda i biodra. Na szczęście Rita to naprawdę twarda zawodniczka, więc cały czas mamy nadzieję i wierzymy w to, że będzie dobrze. Niezależnie od wszystkiego, niebawem Rita również będzie potrzebowała bardzo intensywnej rehabilitacji.

„Niestety spodziewamy się, że rehabilitacja dziewczyn i ich powrót do normalnego życia będzie bardzo długi i kosztowny, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę” – prosi o wpłaty organizatorka zbiórki.

Młodzi kolarze z LK UKS w Pszczynie postanowili zadedykować jeden z treningów Ricie i Kasi,  jednocześnie apelując o wyrozumiałość dla trenujących kolarzy.

„Mocno trzymamy kciuki za dziewczyny i wierzymy, że szybko powrócą do zdrowia” – powiedzieli młodzi kolarze.

 

Poruszeni poniedziałkowym wydarzeniem, dzisiejszy trening zawodnicy LK UKS PSZCZYNA zadedykowali dla Rity Malinkiewicz…

Opublikowany przez LK UKS Pszczyna Czwartek, 4 czerwca 2020

 

Zbiórka za zgodą bliskich

„Za zgodą bliskich Kasi i Rity postanowiłam pomóc. Dziewczyny bardzo się przyjaźnią i na pewno chciałyby mieć wspólną zbiórkę, robimy to dla nich. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane po równo dla każdej z dziewczyn na specjalne konto utworzone przez ich rodziny” – dodaje Kamila.

Kasia i Rita ‘’jadą’’ teraz swój najważniejszy wyścig życia. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że im się uda.

Datki można wpłacać na portalu pomagam.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .