Reklama
26 czerwca 2026, piątek
Półtora promila na ruchliwej krajówce
- Jola Wodniak
- Zator, Na sygnale
- 10 lutego 2026
- 17:10
35-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego przez długi czas legalnie nie wsiądzie za kierownicę samochodu. Czeka go wyrok sądu karnego.
Reklama
Mężczyzna jechał samochodem Aleją 1 Maja w Zatorze, biegnącą w ciągu drogi krajowej nr 44. Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkotester wykazał, że kierowca był pijany. Miał 1,49 promila alkoholu w organizmie.
Teraz 35-latkowi grozi mu kara do trzech lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i surowe konsekwencje finansowe liczone w tysiącach złotych.