Policjanci ścigali pijanego kierowcę bez prawa jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 lipca 2020 11:05

Jechał slalomem. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci ścigali pijanego kierowcę, który pod koniec pościgu uciekał na samych felgach.

Mundurowi z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę w Kętach. Na ulicy Spacerowej dostrzegli hondę, której kierowca zwrócił uwagę swoim stylem jazdy. Mógł być po alkoholu lub środkach odurzających.

Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy honda przyspieszyła. Jej kierowca kluczył bocznymi uliczkami, próbując zgubić ścigający go radiowóz. Wykonywał niebezpieczne manewry, a na ulicy Żwirki i Wigury wjechał na ścieżkę rowerową, uszkadzając opony na krawężniku.

„Przez kilkadziesiąt metrów jechał na samych felgach, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze w pieszym pościgu bardzo szybko zatrzymali uciekiniera, od którego wyczuli intensywną woń alkoholu. Dowiedzieli się też, że przyczyną ucieczki 32-latka z powiatu bielskiego nie były tylko promile, ale także brak prawa jazdy, zatrzymanego przez sąd za jazdę po pijanemu.

„Mężczyzna odmówił poddania się badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, a jego uszkodzony pojazd został administracyjnie zholowany” – relacjonuje policjantka.

32-latkowi za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej nawet pięć lat za kratkami. Ponadto mężczyzna może odpowiedzieć za jazdę bez uprawnień i za złamanie zakazu sądowego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .